Wpis z mikrobloga

z cyklu rzeczy o których się zorientowałem w #rimworld dopiero po wieeeelu godzinach grania. Pewnie wielu z was zauważyła że jak kolonista ma na sobie ubranie z ludzkiej skóry, to ma za to karę do nastroju -2 za każdy noszony taki ciuch. Jednak ja dopiero teraz zauważyłem, że jeśli kolonista ma cechę,,żądny krwii" to takie ubrania nie dają mu kary, tylko bonus +2 do nastroju za każde takie noszone ubranie. Napiszcie w komentarzach czy o tym wiedzieliście, może znacie jeszcze jakieś inne ciekawe kary lub bonusy do nastroju które są zależne od cech kolonisty :)
temokkor - z cyklu rzeczy o których się zorientowałem w #rimworld dopiero po wieeeelu...

źródło: comment_xnlZssJ5fN3q1jSwaT6eAufy5n0vtX3h.jpg

Pobierz
  • 6
@temokkor: nie wiedziałem o tym ¯\_(ツ)_/¯ ale też nigdy nie robiłem ubrań z ludzi xD

Z ciekawostek(jeśli dobrze pamiętam) to wybudowane ściany nie wliczają się do "piękna" otoczenia.
Naturalna ściana(skała) daje ujemne punkty otoczenia. Ale można ją wygładzić i wtedy daje dodatnie punkty. Więc jak drążysz w jaskini, to wygładzenie ścian da lepszy efekt niż zbudowanie ich.
@framugabezdrzwi:

To co robisz z zwłokami? Ja kiedyś paliłem w krematorium, obecnie ćwiartuję. i stąd i stąd mam zawsze dużo ciuchów z którymi nie mam co robić, niby można sprzedać lub spalić, ale spalić szkoda, a sprzedać nie zawsze można i tak leżą w magazynie i zajmują coraz więcej miejsca. Ostatnio wpadłem na pomysł że robie składy tylko na ubrania które mają mniej niż 50% zużycia( bo koloniści jak takie noszą
@temokkor: ciała wrogów paliłem, lub robiłem cmentarzysko na obrzeżach mapy przez co kolejne ataki miały ujemne morale xD
Ciała swoich paliłem. Raz wydrążyłem kryptę w górze, wstawiłem tam sarkofagi i pochodnie :D Plus z sarkofagami i grobami jest taki, że koloniści je odwiedzają i traktują jako rozrywkę.
Ostatnio jak grałem to ciała swoich "wybitnych" kolonistów trzymałem w, specjalnie zbudowanej na ten cel, lodówce. Polowałem na serum wskrzeszające i leczące. Rekordzista zmartwychwstał
@framugabezdrzwi: co do krypt, to jest ukryte pomieszczenie zwane kryptami, w którym koloniści dostają boost morali. Jak mają potrzebe pomedytować albo się pomodlić to często tam chodzą. Ja jak mam raidy w których jest rodzica i umrze ktoś z rodziny mojego kolonisty to nawet takich grzebię w tych kryptach ;p

@temokkor: Ja osobiście trzymam zwłoki w lodówce schowanej w stajniach zwierząt, które jedzą zwłoki. A nadmiar, jeśli się już jakiś