Wpis z mikrobloga

Pare dni temu system zrobił aktualizacje i od tamtego czasu komp zaczął mi łapać ścinki, trochę to olałem przez brak czasu, bo stwierdziłem ze albo system do formatu albo ramy padają. Ale przez dzisiejszą akcje z wiatraczkiem, postanowiłem obczaić o co chodzi i zwróciłem uwagę na to ze dysk z anime contentem się załącza co jakiś czas i rozwiązanie okazało się banalnie proste, aczkolwiek kompletnie nie wiem jak mogło do niego dojść. Ot system przy aktualizacji stwierdził ze lepiej dla mnie będzie jeśli utworzy sobie automatyczny plik stronicowania na starym dysku hdd, zamiast tak jak do tej pory miałem ustawiony na ssd o stałej wartości ¯\_(ツ)_/¯


No ale to mnie tylko utwierdza w przekonaniu ze 8gb ramu w tych czasach to stanowczo za mało. Szkoda ze coś mnie podkusiło parę lat temu żeby kupić ramy ddr3 z taktowaniem 2133MHz, nie dość ze aktualnie te ramy są przestarzale to i tak trzymają cenę, jeśli chciałbym dokupić takie same kostki co mam teraz 2x4gb to bym musiał wybulić z jakieś 300zł za używki ()
#randomanimeshit #originalcharacter #anime #
Pobierz
źródło: comment_RjxckXarlKnWzeMKpT87zCV5T8tBWSX2.jpg
  • 6
@pekinczyktv: tzn. przy 8GB system często musi korzystać z pliku stronicowania przy moim użytkowaniu. A ścinał się bo miał ten plik utworzony na dysku hdd który na dobrą sprawę jest już w połowie trupem ¯\_(ツ)_/¯
@Hajak: dla mnie 16gb ramu to mało
jak sobie siedze na necie i mam odpalone 4 przeglądarki, discord, emulator androida to robi się 10GB użycia ramu i już zaczyna wolniej działać kolejne rzeczy bo mam ddr3 jeszcze
następny komp to dużo ramu i mocny proc, karta może być średnia i tak gram na konsolach