Wpis z mikrobloga

Ponieważ jest tutaj dużo inwestorów to nie szkodzi spytać. Chciałbym od przyszłego roku niewielką część swoich oszczędności przerzucić na giełdę (poprzez konto maklerskie w ing) Mam kilka pomysłów jakie akcje chciałbym kupić, a w przyszłości może nawet ogarnąć instrumenty do gry na spadkach (bo wszędzie trąbią, że recesja ma być)

Jest jakiś sens w to wchodzić skoro przewidywany jest krach? Oczywiście inwestuje jedynie taką kwotę, którą bez większych szkód mogę stracić, ale mimo wszystko trochę głupio pod koniec przyszłego roku mieć z tego 0pln

#gielda #inwestycje #inwestowanie #kiciochpyta #pieniadze #oszczedzanie
  • 8
  • Odpowiedz
Nie znam się ale się wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Inwestycja z głową to dobry pomysł.
No i burgery lecą na ryj a na tym też można zarobić.
  • Odpowiedz
@Velociraptor_w_kubku: jak wszędzie trąbią o recesji to znaczy, że większość już sprzedała i należy szukać okazji do wejścia w tanie akcje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bańka pękła w Ameryce, ale tam akcje były dużo droższe niż w reszcie świata, dlatego wpływ na inne rynki powinien być umiarkowany, ale oczywiście spadków nie unikniemy. U nas indeksy już szorują po dnie, więc nawet jakby miał być kryzys ala
  • Odpowiedz
@Velociraptor_w_kubku: polecam mireczku, ja od kwietnia interesuje się tematem, i do dzisiaj +12%, jak na pierwszy rok i zero przeczytanych książek całkiem nieźle, ale wtopiłem na dino dużo, chyba w najgorszym momencie miałem 92% kapitału. Grałem głównie swingi na spółkach wig20, jakieś CCC, PZU czy LPP, trochę gaming, zarobiłem na 11bit i CDR ale udupiłem większość zarobku na innych spółkach z gamedevu ( ͡° ʖ̯ ͡°),
  • Odpowiedz
@Velociraptor_w_kubku: dzięki. No i jeszcze uzupełniając moje przemyślenia to gamedev był zbyt zmienny jak dla mnie i to mnie zgubiło. Często patrzyłem na notowania w przerwie w pracy no i widząc -10% na czymś gotowałem się i nie wiedziałem co robić. Widziałem ludzie tutaj wrzucali daty premier, recenzje, wyniki sprzedaży gier a mi się nie chciało zbyt tego przeglądać bo w sumie 5k to niezbyt duża kwota i jak 20%
  • Odpowiedz
@Velociraptor_w_kubku: 0 to raczej nigdy nie osiągniesz, ale ja bym właśnie poczekał na większe spadki i dopiero wtedy kupował. Kiedy wszyscy odradzają kupowanie, wtedy trzeba kupować ;) Tylko oczywiście z głową i takie firmy które mają solidne fundamenty. No i druga sprawa - dywersyfikacja. Ale już sam fakt że traktujesz to jako pieniądze na przepalenie daje dużą nadzieję. Polecam niedużą część włożyć w krypto. Moim zdaniem jeszcze przynajmniej jedna bańka
  • Odpowiedz