Wpis z mikrobloga

Panele podlogowe z montazem objete sa 8% podatkiem VAT, a czy kupujac plytki do lazienki tez mozna uzyskac mniejszy VAT? Pytam, bo w wielu miejscach widze informacje o panelach, a nie widze podobnej informacji jesli chodzi o ceramike. Ktos korzystal i moze potwierdzic?
#remontujzwykopem #vat
  • 11
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: przeciez za usluge montazu place tyle samo, niezaleznie od opodatkowania.
Przyklad dla paneli:
koszt paneli zakupionych samodzielnie to 1000 zl + 230 zl VAT, do tego montaz 20zl/m2 z 8% VAT.
koszt paneli zakupionych z usluga montazu to 1000 zl + 80 zl VAT, do tego montaz 20zl/m2 z 8% VAT.
Koszt polozenia w obu przypadkach jest taki sam, zysk sklepu w obu przypadkach jest taki sam, zarobek fachowca w
  • Odpowiedz
  • 0
@WiesniakzPowolania ale dla mnie nie jest problemem dostępność fachowca, tylko to czy mozna zaoszczędzić na VAT. Firmę która to kupi i gościa ktory położy mam, pytanie było tylko o to czy można to będzie rozliczyć jako towar z montażem. Nie pytałem o dostępność plytkarzy. Chodzi mi o opinie kogoś, kto tak robił
  • Odpowiedz
  • 0
@WiesniakzPowolania na czytaniu że zrozumieniem z tego co widzę również nie. Pytam czy można to rozliczać podobnie jak panele, czy jest podstawa prawna, a w odpowiedzi dostaje, odpowiedz w stylu "jest problem z dostępnością fachowców". Jpdl ( ͡ ͜ʖ ͡) A problem z dostępnością kleju do płytek też jest? ʕʔ Pytam czy jest podstawa prawna, która inaczej traktuje płytki od paneli. Nie pytam
  • Odpowiedz
@Ceglarek: zapomniałeś o tym że fliziarz z takiego sklepu prawdopodobnie policzy sobie 2 razy więcej niż "Pan Sławek z polecenia" więc nie liczyłbym na wielkie oszczędności. Wydaje mi się ze dwa lata temu, gdy kupowałem płytki, któryś sklep albo producent oferował fliziarza za dodatkową opłatą ale teraz nie mogę tego wygooglować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ceglarek: większość rzeczy w budowlance się tak robi, dostajesz fakturę czy rachunek za usługę gdzie materiał jest po prostu wliczony (bez dodatkowej pozycji za materiał) i można wystawiać 8%. Tak samo robi się z oknami, malowaniem itp.
  • Odpowiedz