Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie do osób obeznanych z pisaniem własnych makr w programie Ansys Mechanical. Mianowicie chciałem stworzyć prosty skrypt który przyłoży siłę do zdefiniowanej wcześniej pod jakąś nazwą płaszczyzny. Jednak mam problem ponieważ wszelkie wywoływanie komend z konsoli w mechanicalu jest wykonywane za pomocą IronPythona natomiast wczytywanie makr już za pomocą JavaScript'u. Dlatego też przykładowo kopiując komendę z IronPythona do Notepada++ i zapisując w formacie JS program nie jest w stanie jest odczytać.

Wiem, że pewnie wiele osób mnie zgani za to, że nie mam pojęcia co właściwie robię ale od czegoś muszę zacząć. Jak tylko uda mi się wykonać coś tak prostego to później metodą prób i błędów będę dopisywał kolejne wiersze kodu które będą definiowały kolejne elementy jak siatka, warunki brzegowe czy wcześniej wspomniane siły.

Mam nadzieję, że znajdzie się ktokolwiek kto jest chociaż trochę obeznany w temacie Ansysa ponieważ wujek google mówi na ten temat niewiele, a filmiki na YT które są nt skryptów w mechanicalu są tak okrojone, że nic nie idzie z nich wywnioskować, ponieważ należą do firm które na pisaniu takich skryptów zarabiają. Dorzucę przykładowy filmik o co dokładnie mi chodzi.
Wspomniany filmik
#mes #ansys #mechanical #programowanie #ironpython #javascript #python
  • 1