Wpis z mikrobloga

Temat wałkowany tysiąc razy: najbezpieczniejsze rodzinne kombi do 20 000 - 25 000 złotych. Biorę o każdego po plusie i czekam na propozycje.

Wg rankingu IIHS "Vehicles for teens - GOOD CHOICES: recommended used vehicles for teens starting under $10,000 -
MIDSIZE CARS" który można potraktować jako ranking bezpiecznych aut używanych, podium należy do VW modele odpowiednio: Jetta (po 2009), Passat (po 2009), CC (po 2009, tu ciężko będzie zmieścić się w budżecie i brak wersji kombi).
Osobiście skłaniam się ku Passatowi, change my mind.

Wszystkie komentarze nie wnoszące nic do dyskusji będą usuwane.
#motoryzacja #samochody #iihs #ncap #bezpieczenstwo
  • 25
@dump najbezpieczniejsze używane to takie, które są w 100% przejrzyste pod względem historii. Poza tym im więcej poduszek powietrznych i systemów wspomagania tym lepiej. Co z tego jak kupisz, któryś z wymienionych powyżej skoro będzie miał niepewna historie lub będzie w bieda wersji?
@RevulsioN: Znalezienie zdrowego egzemplarza to najtrudniejszy element operacji: "kupno auta do wożenia gówniaków", jestem gotów "stracić" kilka dodatkowych tysięcy w zamian za pewność, że jeżdżę autem, które w razie wypadku poskłada się tak, jak to założył projektant. Co do systemów wspomagających to zwykle jeżdżę trzeźwy i wypoczęty, nie przekraczam prędkości, a gdy są złe warunki to zwalniam tak aby czuć się bezpiecznie. Od systemów wspomagających wolę pewność, że gdy wjedzie we
@dump: Polecam Vectra C kombi. W kilkuletnim aucie oprócz gwiazdek za bezpieczeństwo odpowiada również jego stan techniczny i jakość blach. Skorodowane podłużnice nie pochłoną energii uderzenia tak jak zdrowe. Vectry c mają bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Wiem bo sam mam (tylko hachback). W założonym budżecie znajdziesz zadbany egzemplarz z ostatniego roku produkcji, z full wyposażeniem również z zakresu bezpieczeństwa.
@dump: Zawsze możesz poszukać Toyoty Hillux, dosyć popularna w Polsce - tylko nie wiem czy w tym budżecie coś znajdziesz.
Kiedyś widziałem dyskusje, chyba nawet tutaj, na temat dużych pickupów i bezpieczeństwa :

-Hillux jest do dupy bo nie daje sobie rady w teście łosia!
-Bo Hilluxem łosia nawet nie próbuje się omijać

( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ulica: Myślałem o XC70. Jednak zastanawiające jest to, że coś mało tych Volvo w rankingu IIHS, czyżby były robione pod testy NCAP? Może u USA są tak drogie, że nie mieściły się w budżecie?
@jaroslaw_madry: Bigger, heavier vehicles are safer. They protect better in a crash, and HLDI analyses of insurance data show that teen drivers are less likely to crash them in the first place. There are no minicars or small cars on the recommended list. Small SUVs are included because their weight is similar to that of a midsize car.

Oczywiście wielkość pojazdu nie może być jedynym kryterium (biorę pod uwagę Passata, który
@dump: jeżeli nie doczytałeś to proszę: Z wcześniej przeprowadzonych testów agencja poleciła kupno pięciu samochodów - Acura MDX i RDX, Lincoln MKX, Mercedes-Benz klasy M i Volvo XC90. To jeżeli chodzi o suvy z 2007 roku, czyli coś około Twojego budżetu.