Wpis z mikrobloga

@neo_1995: jest to na przykład kostka rosołowa rozpuszczona w wodzie, smak i zapach takiego wywaru uzyskiwany jest dzięki zastosowaniu syntetycznych substancji
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: @kyloe: Sprawdziłem, wszystko co jest zawarte w takiej kostce jest pochodzenia naturalnego, bądź identyczne z naturalnym.

Poza tym, dlaczego uważacie, że substancja pochodzenia syntetycznego jest czymś złym? Jakie macie podstawy by sądzić, że substancje syntetyczne wykazują negatywne działanie na smak, zdrowie?
  • Odpowiedz
Jakie macie podstawy by sądzić, że substancje syntetyczne wykazują negatywne działanie na smak


@neo_1995:

Podstawę mam taką, że wiem jak smakuje wywar z kostki rosołowej i jest ohydny, poza tym taka kostka ma być substytutem rosołu, używasz jej jak nie masz składników, dodanie kostki do naturalnego wywaru jest kompletnie bez sensu
  • Odpowiedz
@kyloe: @powsinogaszszlaja: Nie o to pytałem. Macie jakieś faktyczne argumenty, a nie "zjedz to zrozumiesz"? Bo jeśli nie, to kwestia gustu. Powielacie fake newsy.

Nie twierdzę że w tym przypadku jest potrzebna. Nie twierdzę też, że jest lepsza niż domowy wywar. Nie mam nawet porównania, bo nie lubię rosołu. Ale demonizowanie czego, tylko dlatego, że tak to się społecznie utarło że "paaanie, teraz w tym jedzeniu to sama chemia", to
  • Odpowiedz
@BiesONE 2019 zaraz a ludzie nadal używają syfu w postaci kostek rosołowych? Masz internet masę wiedzy o tym jak ugotować perfekcyjny rosół, to po co go niszczyć tym syfem.
  • Odpowiedz