Wpis z mikrobloga

#eyedivinecybermancy to dziwna gra, niedorobiona, z mnóstwem kiepskich rozwiązań. Dwie bardzo trafne opinie z jakimi się spotkałem to:
- bardziej udowodnienie możliwości realizacji, niż właściwa, skończona gra
- #serioussam próbujący być #deusex (z kiepskim skutkiem)

Ale niektóre pomysły są kapitalne, jak np ekwipunek podzielony na segmenty wymuszający przemyślane zestawy. Albo kapitalny rozwój postaci: statystyki, mnóstwo wszczepów, moce psi i inne umiejętności.
Szkoda, że ta gra skończyła w takiej formie, ale i tak (póki co) jest dość zabawna, a design to krystalicznie czysta zajebistość. :)

#crpg
s.....a - #eyedivinecybermancy to dziwna gra, niedorobiona, z mnóstwem kiepskich rozw...

źródło: comment_BL2Ujn04pXytgYVnnGVzuZX9VdX5P2vj.jpg

Pobierz
  • 13
ekwipunek podzielony na segmenty wymuszający przemyślane zestawy. Albo kapitalny rozwój postaci: statystyki, mnóstwo wszczepów, moce psi i inne umiejętności


@sejsmita: rozwiń, bo nie grałem w te grę a screen tak średnio wyjaśnia
@Melcma: Na pierwszym zdjęciu, na środku, masz pola podzielone kwadraty - odwzorowują postać. Ten duży środkowy (3x5) to plecy, małe boczne, poniżej pas i jeszcze niżej nogi z gniazdami 2x3. W komentarzu są zdjęcia broni i ile kwadratów zajmują.
Widać, że zmieścisz tylko jedną dużą broń typu assault rifle/shotgun/sniper i zostanie na plecach ewentualnie miejsce na miecz. Albo jedną wielką jak np minigun i nic poza tym. W nogi zmieści się
@dracul: Dziwna to trafne określenie. Jest tu tyle ciekawych i gównianych rzeczy, że trudno mi określi tę grę, jako jednoznacznie dobrą czy złą. Shootery to generalnie nie jest mój faworyzowany gatunek, ale raz rok całkiem przyjemnie sobie postrzelać.
Jakby ktoś to dopieścił, tak porządnie... to byłoby coś.
@dracul: To taki trochę mistyczny cyberpunk. Zmusiłem się do czytania tekstów (koszmarne tłumaczenie) i te potwory mają sens, tzn to że są, natomiast ich implementacja i design już gorzej wygląda, ale rozumiem, że to chyba pierwsza gra tego studia. Dziwne, że z jednej strony niektóre rzeczy wyglądają fenomenalnie, a z drugiej są takie krzywe potworki.

@Onsitorius: Fakt, błędów, bugów i reszty wtop jest sporo. Ale i tak bawię się całkiem nieźle. Design i koncept bardzo mi się podobają. Mapy - jak już je poznać, co zajmuje chwilę - są dość krótkie i nie nudzę się zbytnio. Ponadto jestem wyjątkowo kiepski w shooter i każdy sukces mnie cieszy, więc jakoś się trzymam. :)