Wpis z mikrobloga

@krzychkrzych: no ja piłem tylko do wysrywu o tym, ze ateiści nie powinni się udzielać jeśli chodzi o święta. Nie zabraniam wam obchodzić czegokolwiek kiedy chcecie, po prostu mnie strzela jak widzę takie #!$%@? jak opa
  • Odpowiedz
tylko przywłaszczają sobie święto katolskie xd


@morgiel: najpierw się dowiedz co się kiedyś świętowało w czasie BN, skąd się wzięło zaciąganie wiecznie zielonych roślin do domu itd
Nie zapomnij oddać też czci obrazom klekając przed obrazem wybielonego Jezuska trzymającego palce jak Bafomet, a to tylko jeden z ukrytych tam smaczków
  • Odpowiedz
weź zawołaj jakiegoś katolika z IQ powyżej 60, bo mam ochotę komuś wypunktować jak strasznym ignorantem jesteś, a boję się, że niewiele zrozumiesz


@rybalmjestary: wiedzą, ale nie powiedzą. Ja się ostatnio dowiedziałam, ze wstawianie choinki to zwyczaj chrześcijański, każde mądry to wie, wiarygodne źródła tak mówią. Ale niestety wiedzą się nikt nie podzieli, bo to na mnie ciąży ciężar udowodnienia, że to było coś pogańskiego

Tak samo PŚ podaje, że
  • Odpowiedz
@morgiel: ale my mamy swoje święto, jakbyś chciał się podłączyć to nie ma problemu, obrzędy są takie: wypatrywianie gwiazdy, 12 dań, choinka, kolędowanie, siano pod obrusem, nazywa się to Szczodre Gody, czy wy chrześcijanie nie możecie sobie wymyślić jakiegoś swojego święta/obrzędów najlepiej w jakiś odpowiadający wydarzeniom z bibbli okresie, a nie wpierniczać się w obrzędy innych kultur i religii?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@morgiel: bez sensu ta wojenka, bo każdemu świętu towarzyszą uniwersalne zwyczaje.
Wierzysz to masz żłobek, nie wierzysz Mikołaja
Na Wielkanoc masz baranka, dla tych co nie wierzą zajączka.
  • Odpowiedz
@morgiel:

po prostu mnie to bawi

Mnie natomiast bawi, że chrześcijaństwo jest prawie że świeckim, ogólnospołecznym "nośnikiem wartości" i "częścią dzedzictwa" (gdy trzeba ją wpisać do Konstytucji, mając ateistów w dupie), za to magicznym sposobem 24.12 staje się religią sensu stricto, a ateista co chce dziabnąć karpia i złożyć życzenia nagle staje się hipokrytą. Druga rzecz, która mnie bawi to jak gościu z patostrimerem w awatarze próbuje używać mózgu. Katolicyzm
  • Odpowiedz