Wpis z mikrobloga

@QHiN: I tu jest problem. Bo o ile socjalista to wyznawca socjalizmu to kapitalista oprócz (domniemanego) popierania ustroju kapitalistycznego musi posiadać kapitał.

Generalnie się przyjęło, że to zachowawcza prawica optowała za rozwiązaniami wolnorynkowymi np. z XIX wieku gdy lewica pokochała zasiłki, upaństwowienie gospodarki i wszelako rozumianą "ruwność".

Zniekształcać te pojęcia zaczęto po II WŚ gdy stawanie w jednym, ideologicznym rzędzie z Narodowo Socjalistyczną Partią Robotniczą Niemiec troszkę nie pasowało naszym
  • Odpowiedz
@Borni: Akurat w XIX wieku ruchami lewicowymi byli zarówno komuniści, nacjonaliści jak i skrajni liberałowie, bo wszystkie te grupy walczyły ze starym porządkiem jaki zastali na kontynencie.
  • Odpowiedz
  • 4
@rzuberbozy

#!$%@? że pis to socjaliści to największy populizm


XDD stary, oni dają państwową edukację, medycynę, ubezpieczenia społeczne, ostatnio zasiłki na dzieci, chodzą im po głowie dopłaty do prądu, a za centralne planowanie żywności nie wzięli się chyba tylko dzięki resztkom sumienia, bo głupio tak patrzeć jak 37mln ludzi wyjeżdża z kraju w poszukiwaniu jedzenia.

Ty twierdzisz że daleko im do socjalizmu, a szczęśliwie już na tym etapie widać, jak z
  • Odpowiedz
@rzuberbozy

jestem anarchokomunista, wiem lepiej co to komunizm


Właśnie mam wrażenie że komuniści w dzisiejszych czasach najmniej wiedzą co to komunizm, inaczej by nie byli komunistami xD

PS. Antifa to ściek, zbiorowisko agresywnej patologii i klamców.
  • Odpowiedz
  • 2
@rzuberbozy to swoją drogą niesamowite ile bogactwa mimo wszystko potrafią wykrzesać z tej ziemi przedsiębiorcy mimo noża centralnej władzy przy szyi
  • Odpowiedz
#!$%@? że pis to socjaliści to największy populizm i zwalanie winy na drugą stronę nosząc nazwę "no głosowaliśmy na nich ale nas wyruchali wiec to wcale nie nasz obóz".


@rzuberbozy: Czyli co? To nie jest prawdziwy socjalizm?
  • Odpowiedz