Wpis z mikrobloga

@mendrix plus prawie cała Opolszczyzna. Śląskie jest niesłusznie uważany za rdzenni Śląsk kiedy to Opole i Racibórz są najważniejszymi miastami dla Górnego Śląska (dla Dolnego Śląska jest nim Wrocław). Ale bawi mnie to głupie gadanie ślązaków o zagłębiu i swojej wyższości xd. W każdym razie 6 są mikołajki ,a 24 prezenty przynosi Mikołaj.
@AchtKommaAcht cóż ja jestem z Opola może na wsiach gdzieś są jeszcze jakieś slazaki. W sumie przypomniało mi się, że są. Mówili do mnie per Hanysie. Nie ma chyba bardziej wrogich nam Polakom ludzi niż Ślązacy

Zresztą nawet Twój nick sugeruje pewną przynależność.
@Falcon999: @Nie_quatschen: Mieszkam na północnych Kaszubach i u mnie mówi się o gwiazdorze jako tym, który przynosi prezenty w Wigilie, znajome dzieci nie raz mnie poprawiały gdy się pytałem co im przyniósł Święty Mikołaj na gwiazdkę. ¯\_(ツ)_/¯
@mendrix: Święty Mikołaj, no spoko, staruszek, worek na plechach, latające sanie itd. Dziadek Mróz to właściwie alter ego tyle, że ubrany na niebiesko. Ale chciałbym kiedyś posłuchać jak rodzic tłumaczy, że te wszystkie prezenty to przytargał im malutki Jezusek z okazji swoich urodzin, a dziecku wydaje się to na tyle spójne i prawdopodobne, że zaczyna w to wierzyć.
@Goronco

@mendrix co to #!$%@? jest za #!$%@? pomysł ze prezenty przynosi dzieciątko Jezus #!$%@? mac XD


Haha, jeszcze nie umie chodzić to Józef go pcha w wózku i on tylko rzuca pod choinkę xd