Wpis z mikrobloga

Mirki, od wielu dni przeszukuję internet w poszukiwaniu idealnego rozwiązania, ale zawsze coś mi nie pasuje, czegoś brakuje. A więc poszukuję rozwiązania, które zawiera:
- czat
- todo list i zarządzanie zadaniami (przypisywanie do użytkowników)
- do postawienia na własnym serwerze
- z własną aplikacją na windows (nie przez przeglądarkę internetową)
- #opensource

Pasował mi #owncloud / #nextcloud ale nie ma do tego aplikacji desktopowej a to jest dla mnie mus.
Ktoś coś poleci? #pytanie
#cloud #informatyka #komputery #serwery #linux #sieci
  • 6
@jotpol: Jeśli aplikacja desktopowa to "mus", to raczej nic nie znajdziesz. A przynajmniej nie darmowego i open source...
MS Teams też mi się nasunął, bo spełnia wszystkie warunki, nie wiem jak z ceną - ja używam tego służbowo.
@botul @jotpol w sumie nie doczytalem opensource (durny sposob wpisywania w tagu ale to szczegol).
Jest "darmowa" wersja ale ma ograniczenia typu brak kalendarza i pare innych pewnie funkcjonalnosci.
o lokalnym serwie nie slyszalem w innych rozwiazaniach.
takze - szukaj dalej :)
@jotpol: To jest tak typowy problem rozwiązywany webowo, że nie znajdziesz niczego sensownego z desktopowym klientem. Może jak zapłacisz którejś firmie to ci zrobią klienta desktopowego wrzucając swój front-end do electrona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jotpol: nextcloud posiada aplikacje desktopowa do synchronizacji (w qt, c++, bez Electrona)

Ta apka obsluguje jedynie synchronizacje plikow, jednak przez caldav/carddav mozesz podlaczyc dowolna inna natywna apke z kalendarzem czy kontaktami (Outlooka takze)