Wpis z mikrobloga

No to dołączyłem do posiadaczy #ps4 kupując Slim 1GB z dwoma padami i #fifa19.
inb4 dlaczego nie Pro - bo Slimka starczy :P

I od razu mam pytanie - nie chce ktoś kupi FIFY? Albo wymienić na PESa najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślałem sobie, że fajnie będzie, tyle osób chwali FIFĘ. No ale nie jest Pograłem trochę w #pes2019 na PC i niestety teraz FIFA jest absolutnie niegrywalna.

Trudno uwierzyć, ale po tylu latach EA nadal nie ogarnia, że piłkarze biegają, a nie jeżdżą na łyżwach. Nadal gra żyje własnym życiem i czasem bramki strzelają się same, a czasem zawodnicy zachowują się jak niedorozwinięci. Nadal...

Ja wiem, FIFA ma FUT, ma milion trybów rozgrywek, ma licencje i nawet LM teraz ma. Ale sama rozgrywka leży i płacze. Może jak ktoś nie gra w piłkę i nie zna się na piłce, to tego nie widzi, ale serio, to nie przypomina meczu, to jak piłkarze biegają nie przypomina drużyny ani żadnej taktyki. W PES naprawdę ma się wrażenie, że drużyna jest pod kontrolą, zawodnicy realizują taktykę, szczególnie obrońcy nie biegają bez sensu, nie zostawiają takich dziur, potrafią się ustawić itd. Jest tyle drobnych smaczków, podań, przyjęć, tyle czynników trzeba brać pod uwagę, tak bardzo skuteczność podania zależy od timingu, ustawienia, pozycji, zmęczenia i wszystkiego, że aż się chce grać. Tam naprawdę widać, że to jest gra piłkarska i naprawdę można to pomylić momentami z prawdziwym meczem.

FIFA? #!$%@? #!$%@? pobiegniemy teraz całą formacją gdzieś indziej i zostawimy dziurę na sto metrów, bo tak xD Albo napastnik z zajebistymi statystykami poda pod nogi bramkarza, zamiast koledze na czystej pozycji, bo na chwilę zapomniał z kim gra.

Moje kontakty z tą serią w ostatnich kilku latach ograniczały się do okazjonalnych mini alkoturniejów z kolegami, na amatorskim poziomie i w tym zdecydowanie się sprawdzała. Okazuje się jednak, że do poważniejszego pogrania się po prostu nie nadaje.

Myślałem, że jak już jest ten zestaw z FIFĄ, to sobie pogram. Pomyliłem się. A mogłem wziąć z inną grą :P

#rozkminy #niepopularnaopinia (chyba) #gry #pes
  • 11
w końcu normalny Mirek ( ͡º ͜ʖ͡º) Mnie namówil kuzyn na Fut i granie COP. Kupiłem ten badziew i powiem krótko tragedia. W fucie bugi i lagi. Strzały z daleka to śmiech. Klepka raz wyjdzie raz nie. Obrońca rywala gra od początku i dogania mojego skrzydłowego który na boisku jest 5 min. Zmiana piłkarza to katorga zanim się zmieni to #!$%@? rywal zdąży podać dwa razy. I