Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie()

Mam laptopa w specyfikacji: 4gb ram, HD Radeon 8670M, procesor,Intel core i5-4200u, windows 10 32 bity
CS:GO jak i rFactor 2 - po "wczytywaniu się mapy(dojściu paska do końca) gry się wyłączają bez żadnego alertu... Mimo to, obie w "menu" wyciągają dużo klatek (rfactor 2 raz się włączył na nie wymagającym torze i ciągnął spokojnie 40 klatek).

Czy istnieje jakieś narzędzie, program w którym mógłbym sprawdzić, czy gry są zbyt ciężkie na takiego kompa?

Mniej wymagające gry jak FIFA, rFactor 1 śmigają bez zacięcia. Czy problem leży w specyfikacji kompa? Czy gdzie indziej?

#gry #windows #pytanie #komputer #komputery #informatyka #pomoc #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 6
@jmuhha: Po aktualizacji map w CS:GO część z nich wywala grę na starcie jak masz 4GB RAMu (pomimo 4GB w wymaganiach minimalnych). Dodanie ramu rozwiązuje problem (przynajmniej u mnie rozwiązało).
@jmuhha: Też miałem problem z wydajnością, laptop z i3-3110m, wymiana procka pomogła mi (w CSGO, 1024x768 na low nie spada raczej poniżej 100 na meczach 5na5. CS GO podobno szczególnie dużo potrzebuje proca, ale grafika w miarę dobra też jest potrzebna, ja mam 740m. Na tej konfiguracji z małymi trickami na yt koleś PUBG odpalał w nawet sensownych klatkach. Ramu też potrzebujesz, do gta 5 minimalnie 6 gb. Może to wyłączanie
@mjrlazerrr: wiesz co jeśli się nie myle to z opcji "automatycznie dostosuj plik stronicowania" czy coś to według poradnika chyba go po prostu wyłączyłem.... możebyć to przyczyną?
@jmuhha: Tak, prawdopodobnie to to. Ustaw sobie na sztywno 1,5 razy tego co teraz masz (jak masz duży dysk) i ustaw na tej partycji co masz gry, możesz jeszcze zdefragmentować ten plik przez Smart Defrag albo jakiś inny program.