Wpis z mikrobloga

Nie wiem czemu, ale hinduskie mantry dziwnie na mnie działają. Jakby każda komórka ciała się wypełniała mocą.
Moja nowa ulubiona, chociaż lubię też: AHAM BRAHMASMI
Nawet się nauczyłem, język mi się łamał, za 20 razem poszło:
"Om Mahalakshmich Vidmahe
Vishnu Patnich Dheemahi
Tanno Lakshmihi Prachodayaat"
#religia #psychologia #indie #medytacja #gownowpis
brr1989 - Nie wiem czemu, ale hinduskie mantry dziwnie na mnie działają. Jakby każda ...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brr1989 Jak się nauczyłeś tej mantry to będziesz teraz bogaty gdyż Lakshmi jest patronką bogactwa.Już sypie monetami z dłoni ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dla Ciebie to tylko dźwięk bo nie znasz sanskrytu, i te słowa z niczym Ci się nie kojarzą ale dla wyznawców hinduizmu te imiona mają kapitalne znaczenie.Dlatego wyznawca Shivy intonuje "Om namo Shivaya" a bhakta Krishny "Hare Krishna...".
  • Odpowiedz
@Dreampilot: a dlaczego słucham mantr Lakshmi lub Ganesha ;) ? :D nie dość, że są fajne, to jeszcze kasę przynoszą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a tak na serio, ten dźwięk jest dobry do pracy ;)
  • Odpowiedz
@Dreampilot: w zasadzie to mnie wkurza hinduska wymowa, ten akcent. Najlepiej, jakby ktoś poważny wymawiał mantry, hinduski dźwięk mnie drażni. Interesuje mnie też okres ariów i wtedy, jak dostali od nich system religijny. Wszystkie późniejsze naleciałości, to folklor. Dlatego też bezpośrednio religia hinduska mi nie podchodzi, chociaż mają ogrom różnych wariantów. Sam wierzę, że to człowiek jest bogiem. Częścią absolutu, a naszym zadaniem jest rozwój.
Najbliższy jest mi Brahman:
"To
  • Odpowiedz
@brr1989: Indo-Ariowie podczas podboju subkontynentu indyjskiego zdobywali państwa-miasta będące na wyższym poziomie cywilizacyjnym niż oni sami.Ariowie byli ludami pasterskimi ze swoim panteonem bogów i klasą kapłańską, choć militarnie byli mocniejsi od tubylczych ludów drawidyjskich.Jak mówi Rig Weda - bóg Indra z łatwością zdobywał miasta.Weźmy cywilizację doliny Indusu - miasta Harappa i Mohendżo-Daro posiadały system kanalizacyjny podobny do dzisiejszych miast i były na poziomie cywilizacji egipskiej i babilońskiej.Te ludy na pewno
  • Odpowiedz