Wpis z mikrobloga

Mireczki, ostatnio bardzo mocno rozważam otworzenie firmy sprzątającej. Wydaje mi się, że lokalny rynek takich usług jest mega przestarzały, skostniały i zasługuje na dużo większą przystępność i "łatwość w odbiorze" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie zamysł mój jest taki, żeby konkurować za pomocą technologii, czyli stworzyć aplikację i stronę internetową na której za pomocą kilku kliknięć można umówić sobie sprzątanie na wybrany przez siebie dzień i godzinę, bez żadnego dzwonienia, pytania o wolne terminy, warunki współpracy i czekania na wycenę. Ot, taki Uber w świecie mioteł, mopów i odkurzaczy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zastanawiam się tylko nad popularnością tego typu usług w Polsce - na Zachodzie czy w Stanach wszelkie "maids services" cieszą się mega popularnością, ale mieszkając w Szczecinie jeszcze nie spotkałem chyba nikogo, kto zamawiałby sobie sprzątaczkę do domu. Najczęściej oczywiście z takich rozwiązań korzystają firmy, ale nie jestem pewien czy ten mój profil działalności miałby dla nich jakiś sens - w końcu im pewnie zależy na długofalowej współpracy, którą załatwiają raz - przy podpisaniu umowy. Niekoniecznie miałbym jakąkolwiek przewagę nad firmami, które sprzątają biurowce od X lat.

Więc pytanie do Was - czy spotykacie się z zapotrzebowaniem na usługi sprzątania mieszkań/domów? Czy ktoś z Was albo znajomych z takich usług korzysta?

Myślałem o innych branżach, ale sprzątanie jest teoretycznie najprostsze i nie wymagające praktycznie żadnych nakładów finansowych na początek.

#pracbaza #praca #firma #kiciochpyta
  • 8
@ladelli: zajebisty pomysl, ale nie w szczecinie - celowalabym w wawe mimo wszystko. W szczecinie to ludzie ktorzy maja sprzataczki raczej nie beda sie bawic w aplikacje. Nawet we Wrocku czesto studenci sie skladaja jak im sie nie chce chaty sprzatac ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ladelli: w dużych miastach sprzątanie ma branie w #!$%@?. Kokosy na tym można zrobić. Grunt to porządna ekipa która nie #!$%@? domów np. ;D