Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje naprowadzenia

Mam zadanie gdzie jestem szefem restauracji i mam serwować dania klientom.
Klienci mogą mieć alergie na jakiś składnik dania. Dania są przygotowywane na podstawie podstawowych składników oraz innych dań.
Moim zadaniem jest sprawdzenie czy zamówienie klienta jest zgodne z jego alergiami.

Zadanie robię w c# i narazie jestem na etapie rozrysowania sobie wszystkiego na kartce
Nie wiem jak mógłbym przechowywać składniki danego dania gdyż w niektórych przypadkach jedno danie zawiera w sobie inne (obrazek)

#naukaprogramowania #programowanie #csharp
Pobierz Keboon - Mirki potrzebuje naprowadzenia

Mam zadanie gdzie jestem szefem restauracj...
źródło: comment_TtWvilEN3XjnwPCUl5cqJCuczeaEWtmI.jpg
  • 9
@Keboon: tak, potrawę dekorujesz składnikami (lub innymi potrawami), które byłby implementacją interfejsu IFood, który miałby metody bool Contains(IFood ingredient) i Decorate(IFood ingredient). Metoda Contains rekurencyjnie przeszukiwała by prywatne listy wewnątrz this i każdego obiektu wewnatrz listy.
Wtedy najpierw sobie dekorujesz wszystkie potrawy, a później iterujesz po menu i odsiewasz każdą potrawę ktora np zwraca Contains(orzechy) jako true
@Kazaar obecnie wszystko hardcoded ale niewykluczone, że zadanie bedzie rozbudowywane o nowe funkcje ktore być moze zaburzą całą strukture mojego kodu i bede musial na nowo kminic :)