Wpis z mikrobloga

@HalfManHalfAmazing: ale czekaj czekaj kolego. Bo ustalmy jakiś benchmark. 1,5 trójki na mecz przy 35% skutecznosci do dla ciebie definicja dobrego strzelca? napisałem wyżej że 80% wynika tylko i wyłącznie ze zmniejszonej ilosci prób za 2ptk. Pamiętaj że dyskusja jest o zawodnikach którzy ZNACZĄCO poprawili swój rzut. Kidd po prostu przestał rzucać za 2ptk co wywindowało mu 3PA do 80%

To co napisałeś niżej nijak nie ma się do logiki
  • Odpowiedz
@Penance:

5 spośród 6 ostatnich sezonów Kidda zza łuku było powyżej ligowej średniej, 5 spośród pierwszych 7 było poniżej. Na początku liga rzucała 34-35%, pod koniec kariery 35-36%. Czyli prawie tak samo. A Kidd lepiej. Postęp?

Z wolnych na początku kariery był gównem. Kończył jako bardzo dobry egzekutor rzutów za
  • Odpowiedz
@HalfManHalfAmazing: Jeszcze mi wytknij brak czytania ze zrozumieniem to zalicze wykopowe bingo xD Tak jak ci napisałem kwestia punktu odniesienia. Jeżeli przyjmiemy że rzucanie powyżej średniej ligowej wystarczy do bycia dobrym strzelcem to ok.
Przy dyskusji o rzutach za trzy wyjeżdżasz z wolnymi bo pasują do twojej teorii.

Nie chcę drążyć, mamy odmienne podeście do tematu i tyle

Jakby mnie ktoś zapytał o ziomka, który poprawił ZNACZĄCO rzut to dla
  • Odpowiedz
@Mighty_me: No, ja akurat i Kevina Love'a, i Brooka Lopeza nie biorę pod uwagę. Piszecie o graczach, którzy byli dobrzy/nieźli z midrange i wynieśli się z rzutem za siódmy metr. Ja myślę o ludziach, którzy - tak jak Simmons, Kidd, Millsap czy Ewing - nawet na półdystansie groźni nie byli, a i wolne rzucali bardziej w kosz niż do kosza.
  • Odpowiedz
@Weed233: Ty myślisz, że na treningach da radę wytrenować rzut milionem powtórzeń ale defensywy już się nie da nauczyć? xD. Spokojnie Bagley może to zrobić z dobrym trenerem. I to nie jest tak, że jak ma braki w ncaa w defensywie to w NBA nie nauczy się bronić. Zagrań defensywnych uczysz się tak samo jak ofensywnych.

Zresztą basketball IQ też można zwiększać poprzez właściwy trening. To nie rozstaw ramion czy
  • Odpowiedz