Wpis z mikrobloga

Czy już nie da się kupić samochodu od osoby prywatnej?!

Planuje zakup używanego auta i zgodnie z poradami wykopków i innych internautów, zacząłem szukać z pominięciem komisów. I co? I nic. 95 procent ogłoszeń na olx i allegro to komisy, a jak już znalazłem typka, który sprzedaje samochód, bo - jak zaznaczył w ogłoszeniu - kupuje inny model, to po telefonie i pytaniu o adres okazało się, że to też komis...

Ja nie wiem, czy mam takiego pecha i samochód którego szukam (Civic UFO) jest sprzedawany tylko przez komisy, czy może teraz jest tak ze wszystkimi samochodami. Gdy kupowałem dwa poprzednie auta, to jakoś głównie jeździłem oglądać je na normalne posesje u normalnych ludzi, którzy nimi jeździli. Już coś mi się robi jak sobie pomyślę, że przyjdzie mi się ścierać z mirkami handlarzami i jeszcze na koniec wydam ponad 20k na samochód z przekręconym licznikiem i podrobioną książką serwisową :(

#gorzkiezale #motoryzacja #civic #honda #samochody #kupieauto
Promilus - Czy już nie da się kupić samochodu od osoby prywatnej?! 

Planuje zakup ...

źródło: comment_5y8KMlSWwEIcK3u13WLvAanAVgI1hMsY.jpg

Pobierz
  • 23
11-12 latka z przebiegiem 150-200 tysięcy


@Promilus: to nie lepsze auto w lepszym stanie z 300k, niż przeciętne z 200k? 95% aut w komisach jest skręcone. Książki mało które, a i często są podrabiane. Szukaj auta w dobrym stanie, na przebieg nie powinieneś zwracać szczególnej uwagi
@SpokojnyPan: @Atreyu: sprawdzam w sumie też z większym przebiegiem, ale powyżej 200 tysięcy jest w sumie niewiele, co też wiele mówi... Z drugiej strony teściowa ma Ibizę z salonu, bez żadnej książki serwisowej. Auto ma jakieś 17 lat i przebieg 130 tysięcy. Nikt w to nie uwierzy.