Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #ford #fordfocus #mechanikasamochodowa

mam juz dość mojego forda. ale od początku. Pacjent to Ford Focus mk2(2005r) 2.0 benzyna 145KM, przebieg 204k (o ile prawdziwy, ale całkiem prawdopodobne) kombi jesli to ma jakieś znaczenie.

Od dłuższego czasu mam z nim same problemy. Odkąd go kupiłem, zauważyłem że bierze olej. ale to znaczną ilość, bo wychodzi coś 1l/1000km. Zmieniłem olej na gęściejszy bo na 10w40. Nic to raczej nie dało. Dodatkowo, auto czasem ma problem z odpaleniem. Tzn odpala, ale obroty spadaja do minimum, samochód nie reaguje na gaz, i wyskakuje komunikat, że usterka silnika. Czasem wystarczy tylko raz go ponownie uruchomić, żeby normalnie pojechał, innym razem to trwa nawet i 20min, zanim zatrybi. jak zatrybi to obroty podbija do nawet 3-4k i wraca do tych 800 czy tam 1000. jak sie mocniej przygazuje to oczywiscie robi sie siwo, i smierdzi spalonym olejem. Po sczytaniu błędów, dowiedzialem sie ze jest problem z katalizatorem. zresztą. poniżej wklejam zdjęcie błędów jakie ostatnio miałem.

czy to, ze bierze olej, ktory prawdopodobnie pobierany jest przez wypalone pierscienie, moze wplywac na blad katalizatora jak i rowniez tego ze mam problemy z odpaleniem auta?
ImeNs - #motoryzacja #samochody #ford #fordfocus #mechanikasamochodowa 

mam juz do...

źródło: comment_3fMlEVdFBF63DYKleiNzW7tZe8MmUZZa.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: od razu mówie, ze nie jestem mechanikiem. to wyżej to efekt przeszukania for internetowych i pewnej dedukcji. przyszedłem tutaj, żeby uzyskać więcej informacji i żeby wiedzieć o co marudzić u mechanika.
  • Odpowiedz
@Crow7422: tak, czysta benzyna. czyli jutro rano lece do mechanika i daje mu liste co ma sprawdzić. a to, że samochód ma problem z odpaleniem, tzn jak wyżej, odpala ale nie jedzie, może się wiązać z spalaniem oleju?
  • Odpowiedz
@Crow7422: gdzieś tam chyba jeszcze wyczytałem z tych błędów, że może być problem z położeniem jakiegoś czujnika od sprzęgła. co też mogło by się zgadzać, bo podczas zmiany biegów, po wciśnięciu sprzęgła lekko podbija obroty. ale nadal nie wiem czy ma to coś wspólnego, z tym ze czasem nie chce odjechać z parkingu.
  • Odpowiedz
@PanKracy582: zapomniałem napisać, co było w ostatnim czasie wymieniane. między innymi komplet świec(ale nie zamienniki, a oryginały forda), plus jedna cewka no i mniej istotna rzecz to termostat, bo sie zaciął.
  • Odpowiedz
@ImeNs: Odpalanie to problem z dobraniem dawki, masz błąd między innymi egr, który ma z tym związek. Zacznij od tego odnośnie odpalania. Spalanie oleju to niestety poza wyciekami zazwyczaj remont silnika, ew odma.
  • Odpowiedz
@Crow7422: dzięki za nowy trop.

chce serio juz ten samochód sprzedać, ale dopóki tego nie naprawię to tego nie zrobie. już widzę że sporo na tej sprzedaży stracę. a wystarczyło nie mieć sumienia i dodać miodu do silnika ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@ImeNs:
Jak rano na zimnym puszcza chmurę a potem się uspokaja to uszczelniacze zaworowe.
Jeżeli kopci przy schodzeniu z obrotów to to samo.
Jeżeli cały czas porównywalnie to raczej
  • Odpowiedz
proszę, bezawaryjna benzyna, nie starszy niż 15 lat i awarie i problemy. Gdzie teraz są hejterzy dieslów? Nie ma dwumasy, nie ma turbiny, nie ma dpf/fap, nawet LPG nie ma a się pieprzy. Żłopie olej i nie odpala z tego co czytam. Niech żyje benzyna, diesle be.
  • Odpowiedz