Wpis z mikrobloga

AUTOBUSY!
Parę dni temu pochwaliliśmy się, że dostaliśmy prezent od Mikołaja. Kilka osób słusznie spekulowało czym może być ów prezent. Po osłodzie wczoraj i dzisiaj bez tramwajów, postanowiliśmy nie trzymać Was dłużej w niepewności i udostępniamy aktualizację aplikacji - z autobusami!

Kilka informacji: zarówno strona internetowa, jak i aplikacje mobilne przeszły lifting, głównie pod względem wydajności. Szybszą stroną internetową możecie się już cieszyć, użytkownicy Androida powinni już móc ściągnąć nową wersję aplikacji z Play Store'a. Użytkowników iOSa serdecznie przepraszamy - czekamy na review do App Store'a, aplikacja będzie dostępna na dniach. Stare aplikacje powinny wyświetlać autobusy, ale będą one "udawały" tramwaje i apki mogą się ciąć, więc zachęcamy do aktualizacji.

Miasto (Razem w ruchu) niestety nie udostępnia danych o wszystkich autobusach. Brakuje części autobusów Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie oraz wszystkich Mobilis Sp. z o.o. Oddział Kraków :(

Na koniec serdecznie dziękujemy świętemu Mikołajowi i wszystkim dobrym ludziom, którzy dbają o mieszkańców i pasażerów Komunikacji Miejskiej, dzięki którym otrzymaliśmy dane. Nie pozostawiamy złudzeń - gdybyśmy mieli czekać na informację od miejskich jednostek, aplikacja pewnie jeszcze dłuższy czas byłaby pozbawiona tych możliwości.

Jeśli zauważycie jakieś problemy - dajcie znać. Mamy świadomość kilku małych niedociągnięć, które będziemy jeszcze poprawiać w najbliższym czasie. Jeśli zauważycie że aplikacja zacina, dobrym pomysłem jest dorzucenie się na lepszy serwer ;) Chętnych zapraszamy tutaj -> https://krakowpodreka.pl/pl/wesprzyj-nas/

Bezpiecznych i szybkich podróży!

https://www.facebook.com/krakowpodreka/posts/2862736640419289

#krakow #autobusy #tramwaje
Cymerek - AUTOBUSY!
Parę dni temu pochwaliliśmy się, że dostaliśmy prezent od Mikoła...

źródło: comment_tWpfFXauTCo6dxDpn2QcCKsP9VnMiVb4.jpg

Pobierz
  • 19
Miasto (Razem w ruchu) niestety nie udostępnia danych o wszystkich autobusach.


@Cymerek: no to akurat jest #!$%@? :( nawet teraz widzę ze mojego autobusu nie widać + ogólnie w mojej okolicy coś pusto - jeśli tego nie poprawia to ta opcja jest tylko częściowo użyteczna :(

Ale jeśli chodzi o apke to super robota ;)
@Cymerek dzięki za aktualizację i apke ogółem. Jedno pytanie: co zrobić by filtrowanie linii się utrzymało? Co uruchomienie filtry znikają. Przy danych tramwajach jeszcze ok, ale gdy jest już full wypas to robi się tłoczno.
@Cymerek: czy lista autobusów jest dynamiczna w zależności od tego co wyjeżdża czy jak to działa? Pytam ponieważ wczoraj miałem swoją linię a dzisiaj już jej nie ma :(
Jeszcze rano widziałem autobusy na mapie. Teraz zniknęły! Nie ma ich ani na mapie w aplikacji ani w przeglądarce. Jakaś przerwa techniczna?
Jeszcze rano widziałem autobusy na mapie. Teraz zniknęły! Nie ma ich ani na mapie w aplikacji ani w przeglądarce. Jakaś przerwa techniczna?


@tiszert: zikit ciągle coś psuje więc w ciągu najbliższych paru dni mogą być przerwy
Jeśli zauważycie jakieś problemy - dajcie znać.


@Cymerek: w ogóle nie pokazuje mi autobusów na tej stronce, a komunikat mówi:

"Niestety na obecną chwilę Miasto nie udostępnia takich danych. Po części dlatego, że sporo autobusów nie ma jeszcze potrzebnego osprzętu."

Tak więc zastanówcie się co piszecie.

Poza tym moglibyście dać linka?
aż tak trudno nie podszywać się po kogoś innego?


@DOgi: xD jakie podszywanie? Dałem link do źródła i nigdzie nie napisałem, że to ja jestem twórcą tej apki.
xD jakie podszywanie? Dałem link do źródła i nigdzie nie napisałem, że to ja jestem twórcą tej apki.


@Cymerek: No ale to warto było ująć wpis jako cytat, rozpocząć od nie wiem, może tego że to Twórcy aplikacji, nie Ty. Sam link nie świadczy, że cytujesz, tylko że odnosisz do np. Twojej strony, bo wszędzie jest tekst w pierwszej osobie ( ͡° ʖ̯ ͡°)