Wpis z mikrobloga

Siema, Mireczki. Zastanawiam się nad wyborem technikum. Bardzo lubię gotować, ale po gastronomiku ciężko będzie znaleźć dobrą pracę bez doświadczenia na rynku pracy i dosyć powtarzalna. Mam też zapędy na jakiś "przyszłościowy" kierunek typu technik urządzeń energii odnawialnej itp. Całkiem spoko praca, tam sobie coś zmontuję, zaprojektuję, jednak nie jara mnie to tak bardzo jak siedzenie za garami. Doradzicie? Iść za 100% pasją czy pójść w coś po czym mogę mieć "przyszłość"? Za odpowiedzi z góry dziękuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #technika #gownowpis
  • 4
@wister808: Idź na porządny kierunek, po którym będziesz miał kasę i który choć trochę Cię interesuje, a równolegle rób technika gastronoma. Skończysz oba, sytuacja życiowa się wyklaruje, będziesz miał większe pole manewru.
@wister808: wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak dobrze Ci ta pasja będzie wychodzić. Poza tym, oczywiście można się w każdej chwili przebranżowić, no ale pytanie czy wolisz przez następne lata rządzić w kuchni, czy robić projekty? W sumie to nawet mógłbyś się rozwinąć w jednym z tych kierunków, a potem w drugim i mógłbyś wykonywać oba zawody ¯\_(ツ)_/¯ a jak chodzi o rynek pracy, to jest naprawdę sporo zawodów, w