Wpis z mikrobloga

W Guangzhou temperatura odczuwalna dzisiaj rano sięgała 2°C (termometrowa 9°C) - zwykle w zimę jest cieplej (od piątku ma wrócić +20°C), więc nie instaluje się ogrzewania, czego efektem jest 10-15°C w większości budynków.
W związku z mrozem panowie kurierzy postanowili się ogrzać i rozpalili sobie ognisko... z drewna znalezionego obok i kopert po paczkach ( )

#matiwojwchinach
#chiny ##!$%@? #kurier
matiwoj11 - W Guangzhou temperatura odczuwalna dzisiaj rano sięgała 2°C (termometrowa...

źródło: comment_bIJ3NcvkSaRrqottRn6dgBjg52JGd3gE.jpg

Pobierz
  • 8
czego efektem jest 10-15°C w większości budynków


@matiwoj11: A idź pan w... Zima w tej części świata jest sto razy gorsza od zimy w Polsce czy innym typowo zimnym kraju właśnie przez te nieogrzewane i nieocieplane budynki. Ile stopni na zewnątrz tyle w środku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@matiwoj11 mam grzejnik elektryczny i w tym roku zakupiłem dodatkowo dehumidifier, bo na Tajwanie najbardziej dokucza ta wilgotność w zimie, ale to i tak nie ma sensu, bo przy tych cienkich ścianach, pojedynczych oknach i braku jakiejkolwiek izolacji nieważne ile będę grzał w środku to i tak zaraz ucieknie na zewnątrz ( ͡° ʖ̯ ͡°) Równie dobrze mógłbym ogrzewać i osuszać cały Tajwan xD
Najlepsi są lokalsi, bo
  • 1
@fuji ja po włączeniu grzejnika zauważyłem, że mam tak suche powietrze, że uprana pościel wyschła mi w niecałe 4 godziny ( )
Chociaż taki dehumidifier na okres letni byłby sensowny
@matiwoj11: W lecie jakoś nie mam problemów z wilgocią w sensie nie przeszkadza mi to. Uwielbiam ciepełko do tego stopnia, że prawie nigdy nie włączam klimy w mieszkaniu, bo lubię to uczucie jakby się siedziało w saunie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dehumidifier kupiłem, bo w zimie co rano ściągałem z okna pół litra wody. Jakbym olał i zostawił tę wodę na oknie do wyschnięcia to by mi