Wpis z mikrobloga

Właśnie wróciłem z Biedry, jakiś żul prawdopodobnie coś ukradł, a ochroniarka (młoda i ładna btw xD) tuż za wyjściem rzuciła się na niego jak jakiś #!$%@? rambo. Ja stojący od pół godziny w kolejce (bo w Biedronce zawsze otwarta tylko jedna kasa (°° ) zostałem wyrwany z zamyślenia przez pisk starych bab i kasjerek. "Ło JEZUU, ona sobie nie da rady! Co za chłopy! STOJĄ, nie pomogą dziewczynie! Co to za chłopy?!!!!!11oneone". Zanim ogarnąłem co się w ogóle #!$%@?ło jakiś Ukrainiec ruszył z pomocą ochroniarce szamoczącej się w błocie z menelem. Po chwili leżeli na tym żulu, a on wił się jak wąż. Moja męska duma została urażona (przecież sam rozklepałbym takiego żula, a baby myślą, że speniałem i patrzą na mnie z wyrzutem), więc ja również ruszyłem z odsieczą. Adrenalina over 9000. Krążyłem dookoła nich jak ISS wokół Ziemi i szukałem kawałka menela za który ja mógłbym złapać. W końcu znalazłem, trzymałem go za stopy, ale po chwili jak adrenalina opadła zadałem sobie pytanie, co ja #!$%@? robię i stwierdziłem, że idę do domu. Ukrainiec został z ochroniarką czekając na przyjazd policji.
Mam pytanie, co wy zrobilibyście w takiej sytuacji? Czy za butelkę wódki nie należącej do mnie, powinienem ryzykować oberwanie w twarz, ubrudzenie ubrań i ewentualne problemy z prawem po zrobieniu komuś krzywdy? Nie jestem przecież ochroniarzem, to nie ja dostaję za to pieniądze, nie mam żadnych uprawnień. Ktoś powie: "ale ochroniarka KOBIETA nie da sobie rady, trzeba jej pomóc!". To jest to równouprawnienie?! Po co kobiety pchają się do takich zawodów, jeżeli nie dają sobie rady i potrzebują pomocy postronnych mężczyzn? Gdyby tam był ochroniarz, nie byłoby żadnych pisków. Czy to ja mam umysł spaczony zachodnią ideologią równości i powinienem bez zastanowienia #!$%@?ć menelowi, czy może jednak mam trochę racji i stare baby #!$%@?ć prądem?
PS: Czy taki biedronkowy ochroniarz ma w ogóle prawo do użycia siły?
#biedronka #ochrona #patologia #niewiemjaktootagowac
  • 10
@xeerxees: Nie wypowiadaj się jak nie masz wiedzy.
Pracownicy ochrony fizycznej mają nawet bez wpisu na listę KPOF mają prawo do ujęcia takich osób na podstawie art. 36 ust. 1 ustawy o ochronie osób i mienia
,,1. Pracownik ochrony przy wykonywaniu zadań ochrony osób i mienia ma prawo do:
3) ujęcia w granicach obszarów lub obiektów chronionych lub poza ich granicami osób stwarzających w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia