Wpis z mikrobloga

Może to i trochę ma sens. Ten cały icek nie musiał mieć żadnego prawka, bo przy przeprowadzkach nie robi za kierowcę a za tragarza. Kierując pod wpływem alkoholu został zaproszony na komendę, gdzie dmuchnął lub została pobrana mu krew. Żadnych zeznań i mandatu nie było, bo policjant poinformował go o konsekwencjach i skierowanej sprawie do sądu. Tam dopiero będzie zeznawał i się tłumaczył. Prawka może i nigdy nie miał. Wypuścili go do domu i tyle z jego przygody.
#danielmagical
  • 11
@tomazzo69: Sprawa trafia raczej z automatu do sądu, bo to już przestępstwo. Tam dostanie wymierzona karę finansową, wyrok w zawiasach i konsekwencje w kierowaniu pojazdami. Nie można kogoś ukarać 2 krotnie za to samo. Czyli mandat a później jeszcze raz w sądzie.
@Bambus3k: Moze dlatego, ze za jazde bez uprawnien jest mandat? Zawolali dokumenty, nie mial ich to wypisali mu mandat (50 zl), bo w systemie pokazalo, ze uprawnienia ma, dmuchnal mial 2 promile to zawineli go i bedzie mial zarzuty. Mam nadzieje, ze wyjasnilem.
@Bambus3k:mam pytanie slyszysz co ten typ opowiada ??? Ze sie sral do psow i proponowal im solo (tymbardziej pomysl czy by go puscili?izba wytrzezwien w znacznym stopniu zalezy od kaprysu policjanta ??)ja osobiscie nigdy nie spotkalem sie z puszczeniem osoby pod wplywem wolnej a ze tak powiem zdarzalo mi sie bezsensu spedzac tam noc w oczekiwaniu na wydychanie 0:0 by nawet zlozyc wyjasnienia bo jak to mowi policja osoba pod wplywem