Wpis z mikrobloga

Widzę, że trolle PiS ciągle wrzucają, że Tusk miał słabe przemówienie na igrzyskach wolności. Mam pytanie do jakże licznych sympatyków PiS. Czy ktoś z obozu PiS zrobił jakieś podobne przemówienie lub chociaż coś podobnego napisał w okolicach 11 listopada?
Chodzi mi o zwrócenie uwagi na to, jak odzyskaliśmy wolność, jak ją obronić, jak na to wpływa sytuacja międzynarodowa. Dłuższa refleksja nad tym, że mamy wolność lecz jest ona bardzo krucha jak przystało na męża stanu. Czy wszyscy politycy PiS w okolicach 11 listopada byli zajęci jak przepchać koleniem przejmowanie prywatnej własności za złotówkę?

#polityka #bojowkadonaldatuska #4konserwy #neuropa #tusk #pis
  • 4
@FabianBlendzior: To ten sam gostek co mówił że Putin to nasz człowiek w Moskwie, a jeden Donald w polityce wystarczy? To ten sam który szydził z Lecha Kaczyńskiego kiedy ten mówił o agresji Rosji na Gruzję , a później na Ukrainę? Facet nie potrafi zanalizować sytuacji niż na 3 tygodnie na przód ? Weź się nie ośmieszaj , ludzie mają dłuższą pamięć niż ostatni miesiąc .
Putin to nasz człowiek w Moskwie


@drMuras: w czasach 2008, gdy nam bardzo zależało na europeizacji Rosji, tarczy antyrakietowej. Rosja dawała takie sygnały, więc trzeba było to dyplomatycznie zbadać. Zresztą Rosja to kraj który jest największym zagrożeniem. Wiem, że dla dyplomatycznych cymbałów to może abstrakcja, ale z państwami które nam zagrażają, trzeba prowadzić jak największy dialog.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/tusk-putin-nasz-czlowiek-w-moskwie,48652.html

jeden Donald w polityce wystarczy


No i?

kiedy ten mówił o agresji Rosji na
@FabianBlendzior: Tusk jest z wykształcenia podobno historykiem. Zatem jako historyk powinien potrafić wyciągać wnioski z tego co było - a w historii Polski z Rosją nigdy Rosja nie grała na silną, wolną i niezależną Polskę. Dlatego próby głaskania niedźwiedzia zawsze kończą się tak samo - ugryzieniem. Jak się jest głupcem to wkłada rękę do klatki bo teraz miso ma smutną minę i można go pogłaskać. Tak działał Tusk. Teraz kiedy realizuje
@drMuras: Oho widzę 60 kopiejek za wpis. Jak piszesz "Polskość to nienormalność" to pewnie znasz dłuższy fragment:

Polskość to nienormalność — takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły