Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym darmowym Windowsem po studiach (Microsoft Imagine)? Dopiero wczoraj mi się przypomniało o formacie, a licencja była do końca października :( Ze strony nie mogę 'kupować' nowych rzeczy, ale dalej mogę pobierać stare i oglądać do nich klucze. Ludzie piszą, że dopóki system nie jest reinstalowany po studiach to można korzystać do woli. Mi się normalnie sam aktywował po formacie i działa. Czy jest szansa, że ktoś się do tego przywali (MS lub uczelnia)? Jeśli tak, to po prostu zablokują klucz i elo czy będzie traktowane to jako posiadanie pirata?

#microsoft #windows #windows10 #dreamspark #studia #informatyka
  • 6
@ladykagami: używaj dopóki działa, nie słyszałem jeszcze żeby ścigał MS kogokolwiek za posiadanie Windowsa z Imagine po studiach. Klucz przypial się do sprzętu i tak się sam aktywuje, ja formatowałem parę razy i cały czas aktywny jest
@Koliat: A jak to wygląda w świetle prawa gdyby jakimś cudem się tym zainteresowali? Jest to jednoznaczne z piratem+aktywator i panowie w mundurach mogliby się rzucać o nielegalne oprogramowanie? Czy po prostu by mi zablokowali klucz i kazali kupić oryginał jeśli chcę dalej korzystać?
@ladykagami: jak będziesz używać windowsa do celów komercyjnych z tego kompa to mogą się przywalić. W jeśli do użytku domowego to nie sądzę. Microsoft daje swój software studentów bo ktoś musi wdrażać ich oprogramowanie w przedsiębiorstwach... Mimo że równie dobrze w zależności od potrzeb można windowsa zastąpić Linuxem a Offica Google Suite (google docs) ale wszystko w zależności od potrzeb danej osoby....
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ladykagami: nikt się do Ciebie nie przypnie. Jak chcesz to wydrukuj sobie screena ze swojego konta, że weszłaś w legalny sposób w posiadanie kopii systemu i schowaj do szuflady. To dla Twojego dobrego samopoczucia, bo MS złości się przede wszystkim na firmy, które działają na najzwyklejszych piratach. Ty dla nich jesteś "inwestycją", dlatego darmowy Windows.
@catroaster: Dobry pomysł. Wprawdzie mam potwierdzenia na mailu uczelnianym, ale nie wiem ile on jeszcze będzie aktywny po zakończeniu studiów, a niestety papierowej kopii umowy nam nie dali i jedyny dowód, to maile z zamówieniami i potwierdzeniem założenia konta :P