Wpis z mikrobloga

Chciałem kupić sobie książkę opisującą elementy języka Java. Myślę nad "Java. Kompendium programisty" - Herbert Schildt.
Niedługo ma wyjść wydanie 10, zaktualizowane do Java SE 9. Zastanawiam się czy warto kupić teraz w dobrej cenie wydanie niższe do Java 8 (~113zł) czy nowe za 160zł.

Patrzyłem na wstęp książki w nowym wydaniu i jest napisane, że opisali moduły, które mogą też określać też dostępność elementow. Aplety jako "deprecates" dali jako dodatek i dali nowy dodatek JShell.

Zastanawiam się czy książka do Javy 8 + doczytanie tutorialu javowego o modulach wystarczy, czy moduły mają spory wpływ na treść całej książki i czy inne nowości Javy 9 mogą być istotne ?

Do tej pory korzystałem z książki do Javy 6 jak potrzebowałem i strona Oracle, ale jednak już odczuwam starość tej książki w niektórych rozdzialach.

Czy w ogóle pchanie się w materiały do Javy 8/9 nie ma sensu bo już nowe wydania są na horyzoncie?
#java #naukaprogramowania
  • 6
@Godziu73: pomyliłem się, cena 50zl była do Javy 7, Java 8 113zł, Java 9 160zł. Jeśli to kwestia doczytania nowego rozdziału o modulach to chyba wolę kupić starszą wersję, jak sporo treści ma się zmienić to wolę nową. Nie jestem na bieżąco z Java 9 więc nie umiem tego ocenić :P