Wpis z mikrobloga

inna wiara? jahwe - bóg starego testamentu to bóg żydów - izraela. Chrześcijanie nazywają go bogiem ojcem.


@Osculum_Infame:

Sam dobrze wiesz, że robisz z siebie głupka. Tak - judaizm to inna wiara niż katolicyzm. Jedna wywodzi się z drugiej.

Przyjmując twój tok rozumowania wszystkie wiary to jedna wiara, bo każda ma korzenie w dawnych wierzeniach.

źródłem chrześcijaństwa jest judaizm. W takim razie walka z ewangelią to też #antysemityzm


Co do tego
@Osculum_Infame:

Rozumiem o co ci chodzi - wszystkie wiary mają wspólne cechy - nie dyskutuję z tym. Czepiam się jedynie stwierdzenia, że judaizm i chrześcijaństwo to ta sama wiara - bo to stwierdzenie jest po prostu bzdurne.

To tak jakbyś powiedział, że pies i kot to ten sam gatunek, bo oba są zwierzętami.
@Osculum_Infame:

Jeszcze raz powtarzam: przedmiotem wiary w religiach jest bóg a ten akurat (mimo dogmatu trójcy w chrześcijaństwie) jest taki sam dla żydów chrześcijan czy mahometan.


Ale ja się z tym zgadzam. Nie zgadzam się natomiast z tym, że miałoby to powodować że te religie można nazwać wspólną nazwą.

... chociaż gdyby się chwilę zastanowić to jest takie słowo jakim można nazwać wszystkie religie: ZABOBON.

I myślę, że możemy na
@elo490500: widzisz co napisałeś? Jahwe to imię chrześcijańskiego boga ojca. Nie można ich odróżnić.
Wystarczy poczytać biblię. Tam masz przykłady okrucieństwa boga.
Wskaż mi przykłady dobra czynionego przez boga chrześcijan?
potop, wygnanie z raju, nakazanie abrahamowi ofiarowania swojego jedynego syna, zniszczenie sodomy, zamordowanie kapłanów Baala. To są dobre czyny?

Nie mieszaj postaci Jezusa z jahwe.