Wpis z mikrobloga

@WujekRada: wszystko słychać z ulicy , nawet oddalonej. Bardziej jak na pierwszym czy drugim piętrze.
wąchasz pierdy wszystkich z bloku, w lato gorąco jak na patelni i nic nie pomaga. Zapewnienia o termo izolacji wo sobie możesz napisać na kartce i przeczytać przed świętami jako zyczenia pod choinkę. Jak będzie wada izolacji na dachu bedziesz miał dłuższy problem.
  • Odpowiedz
@WujekRada: ja mieszkałem/mieszkam w starych blokach na ostatnim piętrze ale mam takie spostrzeżenia:
- jest głośnio, słyszę każdy przejeżdżający samochód, myjnie samochodową, sąsiadów pod sobą (na parterze nie słyszałem tych z góry)
- słaby "ciąg" w wentylacji, na parterze (w tym samym bloku) wszystko ładnie było wyciągane, teraz ledwo to idzie
- ja nie mam windy i niby to tylko 4 piętro ale muszę wychodzić trochę wcześniej bo zejście na dół
  • Odpowiedz
@EndriuGolara: Dzięki. To bedzie ostatnie piętro w nowym apartamentowcu przy centrum wawa, dla tego już z góry zakładam że będzie głośno przez samą lokalizację. Co do wentylacji to mechaniczna.
  • Odpowiedz
@WujekRada ja będziesz miał klime to temperatura się nie martw, jak ci dach przecieknie to ci naprawią i pokryją straty albo przywróca stan poprzedni. Masz 5 lat rękojmi, a później zarządca budynku i jego ubezpieczalnia.
Zaletą jest to że nie masz nikogo nad sobą i nie będzie Ci nikt skakał po stropie . Szczególnie małe dzieci albo sąsiadka z nową płytą chodakowskiej. Zapewne masz fajny widok z okna, możesz palić na balkonie
  • Odpowiedz
@WujekRada: sprawdź jakich materiałów używają do ocieplenie-jeśli mieszkanie ma większą ekspozycję na zewnątrz budynku, a zwykle na ostatnim piętrze tak jest- bo często jest to zrobione po taniości, przez co w zimie pizga. Poza tym proponuje zainwestować w tek patyczkowate rolety bo w lecie dobrze chronią przed światłem słonecznym, a jak będziesz miał duże okna, a raczej będziesz miał to mieszkanie może się bardzo nagrzewać. Poza tym klima będzie bardzo pomocna.
  • Odpowiedz
@WujekRada: dzięki, ale mi bardziej chodziło o link do sklepu ja sam nie potrzebuję bo mieszkam w domu wolnostojącym, ale kumpel ma ten problem i to co opisałem to z jego doświadczeń, szczerze liczyłem, na to, że piszesz o jakimś innym typie rolet i mu podeślę, ale już nie istotne.
  • Odpowiedz