Wpis z mikrobloga

Mirki, wczoraj podczas treningu, a dokładniej przysiadów zepsułem sobie coś w kręgosłupie. Strasznie boli, nie mogę chodzić, leżeć, stać ani siedzieć. Poszedłem wczoraj po treningu do pracy, ale z niej uciekłem, bo nie dałem rady. Dziś idę do fizjoterapeuty, tylko pytanie: Czy fizjoterapeuta może wystawiać zwolnienia lekarskie? Czy musze odwiedzić też zwykłego lekarza żeby dostać L4?
#medycyna #fizjoterapia #mikrokoksy #silownia #kiciochpyta
  • 18
@Borzecoztymloginem hej, zgłoś się do ortopedy lub neurologa. Niestety prawdopodobnie zrobiła Ci się przepuklina, która uciska na korzeń nerwowy i masz objawy rwy. Boli Cię kręgosłup, czy noga, pośladek, stopa?
Witaj w klubie :(
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@3mielu: zobaczymy co powie fizjoterapeuta. Nie wykluczam wizyty u ortopedy :)

@Bi4ly: boli tylko(chyba) kręgosłup w miejscu łączenia z kością ogonową. Ból jest nagły i przeszywający, głównie podczas poruszania się. Mam nadzieję, że to nic poważnego, liczę na to, że w przyszłym tygodniu będę mógł wrócić do treningów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Blizz4rd: obaj stwierdzili, że to przez ograniczoną mobilność w biodrach. Przy przysiadach ATG dochodzi do zbyt dużych przeciążeń w dolnym odcinku kręgosłupa. Nic poważnego mi nie jest, kazali się na razie wstrzymać z treningiem na parę dni i ogólnie nie przeciążać kręgosłupa. Fizjo mnie trochę powyginał co rozluźniło trochę spięte mięśnie. Ale nadal trochę boli. Plus mam umówionych kilka kolejnych wizyt u fizjo w celu poprawy tej mobilności :)