Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki jestem na i roku inf i w wakacje chciałbym sie załapać na jakiś staz lub juniora, więc chcę napisać coś do portfolio. Programuje w Javie i myślałem o kalkulatorze budżetu (chyba tak się to nazywa)
Program polegałby na tym że dodajemy wydatek czyli kwota dzień kategoria(np. Żywności/rozrywka) gotówką/karta
Te dane chciałbym zapisać w bazie danych i następnie powyliczac na co wydaje najwięcej, w jakie dni miesiąca itd.
Tyle że czytam o frameworkach i już sam nwm co wybrać. Myślałem o swingu i właśnie bazy danych nie wiem, kiedyś coś małego pisałem w SQL ale nigdy nie łączyłem programu z bazą danych.
Tutaj właśnie pytania
1.co sądzicie wgl o takim projekcie pod kątem juniora/stazu/1 pracy Java dev
2.czy swing to dobry wybór?
3.jaki framework polecacie do baz i gdzie szukać jakiegoś dobrego info na ten temat

#programowanie #programista15k #java #bazydanych #swing
  • 18
  • Odpowiedz
  • 1
@czodak
1. no jeden to trochę mało xD

ja np nie jestem fanem robienia jednego dużego projektu bo nie mogę wykorzystać rzeczy których się uczę cały czas na bieżąco

2. Zalecane jest teraz przez Oracle aby używać javafx i to Ci polecam

3. Do baz danych spróbuj może spring data, chyba nie ruszales jeszcze springs to łatwiejszy hibernate byłby, ja np nie robiłem w hibernate nic xD od razu do spring data
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bruno_: a poleciłbys coś ciekawego do napisania do cv? W sensie jakiś projekt jeszcze bo u mnie z pomysłami średnio a nie chce gier pisać (gry to 90%pomyslow w internecie)
  • Odpowiedz
  • 1
@czodak Rob to co lubisz, nic lepszego nie znajdziesz. Jest stronka adventofcode.com, jest to kalendarz adwentowy dla programistów, możesz repo założyć na githubie i wrzucać kolejne dni

Ja akurat zajęty byłem ostatnio ale od jutra zaczynam maraton

No i wspaniałemu o githubie, wrzucaj tam wszystkie projekty które robisz żeby pokazać że się uczysz (nawet jak ci się wydaje że jest do dupy) a nie że przed samym szukaniem pracy zrobisz sobie ze
  • Odpowiedz
@czodak:

1.co sądzicie wgl o takim projekcie pod kątem juniora/stazu/1 pracy Java dev


Pod kątem juniora bez sensu, nikt cie nie będzie pytał o projekty praktycznie
Pod kątem stażu też bez sensu, nikt cie o to nie będzie pytał, liczy się tylko wynik z testu

2.czy swing to dobry wybór?


3.jaki framework polecacie do baz i gdzie szukać jakiegoś dobrego info na ten temat


JPA/Hiberante, w internecie
  • Odpowiedz
@kebab-case: Trochę się nie zgodzę. Są różne rodzaje rekrutacji, nie wszędzie trzeba przechodzić przez codility. Znam miejsca, gdzie na rozmowie, pracodawca jest żywo zainteresowany tym co naprawdę umiesz, projektami i tym czy masz githuba.
@czodak: Pomysł masz bardzo fajny. Osobiście wybrałbym albo apkę na telefon, albo spring+web. Po prostu zacznij, bo i tak dużo się nauczysz po drodze.
  • Odpowiedz
HTML to ja sobie sam dawno zrobilem, mowilem ze JS


@asurbanipal_: z JS to powinno być jeszcze prostsze, bo z dość dużym prawdopodobieństwem można założyć że gdzieś tam dane przychodzą w niezarzyganej postaci, w każdym razie dev tools z zakładkami debug i network będą twoim przyjacielem
  • Odpowiedz