Wpis z mikrobloga

Drogie mirki, mam problem z autem. Mianowicie coś mi kradnie prąd w samochodzie, w tegoroczne mrozy już 3 razy mi padł. Sprawdziłem akumulator i okazuje się że jest dobry. Dokonałem pomiaru i wychodzi że pobiera na postoju 0,7A, co jest wynikiem siedmiokrotnie za wysokim. Bezpiecznik nr 13 - od świateł hamowania pobiera ok 0,35A, a auto z wyjętymi bezpiecznikami pobiera również ok 0,36A. Żarówki sprawdzone i nie mam pojęcia co jeszcze sprawdzić żeby wyeliminować problem. Wiem że wielu z was to złote rączki więc może ktoś ma jakieś sugestie ? Auto to Passat B5 98r. 1.9TDi. Radio i autoalarm odłączone.
#auto #samochody #naprawa #naprawasamochodow #passat #b5 #tdi #elektryka #zrobtosam #akumulator
  • 5
@NewGuy: Potem możesz próbować krok po kroku, ale może Ci to długo zająć. Może być lepiej jak podjedziesz do elektryka. Szczególnie przy tej pogodzie.
Możesz jeszcze spróbować odpinać przewody od lamp, albo żarówki i sprawdzać czy coś się zmienia, ale obstawiam, że to będzie raczej coś wcześniej. Pewnie przed stycznikiem na hamulcu. Możesz zresztą zacząć od niego.
Jeśli nowszy samochód to może być jakaś centralka do oświetlenia.