Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Jesteśmy w dupie pod względem liczby wypadków w Unii nie bez powodu.

@Zergall: niestety głównym powodem jest tu projektowanie dróg, buduje się autostrady w mieście, infrastrukturę pieszą i rowerową, tak, żeby przypadkiem tylko nie przeszkodzić samochodom i św. Przepustowości, to się nie ma co dziwiç. Dopóki będzie się uprzywilejowanie traktowało samochód, nie zacznie dobrze projektować i przebudowywać istniejących dróg, dopóty będą ginąć ludzie, głównie piesi.
  • Odpowiedz
@Zergall #!$%@? użyj mózgu. Możesz uświadomić wszystkich kierowców ale zawsze trafi się ten jeden co akurat #!$%@? się mułem, bo #!$%@? cokolwiek i ma ta szansę się w pieszego z pierwszeństwem wpierdzielic.
  • Odpowiedz
@Zergall: Mój ojciec zawsze na takie coś mówi. Idź się z kierowcą tira kłóć że miałeś pierwszeństwo( ͡° ͜ʖ ͡°). Wiadomo że wina jest po stronie kierowcy, ale lepiej być świadomy co się dzieje w twoim otoczeniu. Ja miałem sytuację, że po przepuszczeniu wszystkich pieszych ruszyłem i już zjeżdżając z pasów w tył auta przywalił we mnie gość na rowerze. Miał do mnie pretensje że kierowcy
  • Odpowiedz
@Zergall: wiesz jaki jest problem? Ostatnio jadącz Belgii do Polski od momentu wjazdu na autostradę nie miałem ani jednego przejscia dla pieszych aż do granicy z Polską. od momentu jazdu do Polski było ich kilkadziesiąt....
  • Odpowiedz
Nie musimy dążyć do większej świadomości wśród kierowców - wystarczy krótka #!$%@? niewinnej dziewczyny i jest cacy.


@Zergall: mi kiedyś matka koleżanki z gimnazjum przejechała po stopie, jak stałem na przejściu dla pieszych (bez krawężnika). Nosiłem wtedy takie paskudne adidasy z grubej skóry, więc nic nie poczułem. Babka się nawet nie zatrzymała, pojechała wystraszona dalej, więc de facto uciekła z miejsca zdarzenia.

Skąd wiedziałem, że to była matka koleżanki? Bo
  • Odpowiedz
  • 0
@Zergall bo w uni jednak trochę inaczej podchodzi się do przejść przez ulicę. Często bywa tak, że idą na czerwonym ale stoja na zielonym bo ktoś może nie do końca wyhamować.
Druga kwestia np Niemcy nie wchodzą na ulicę dopóki nie zatrzyma się samochód stoją twardo. A że często się zatrzymuje to stoją chwilę, a u nas na przejściach nie regulowanych jak w chlewie
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer wlasnie dlatego powinno sie robic tunele i wiadukty, a w gdansku na 3 pasmowych drogach stawiaja swiatla i przejscia robia... niedaleko akademi muzycznej gdzie byl tunel jebneli przejscie obok tunelu bo hotel postawili i apartamenty . Turystom sie lazic nie chce po schodach do czasu az pijany wlezie na droge w nocy. Lobby deweloperki ciag dalszy. Aaa i najlepsze korki takie sa ze glowa mala przez to przejscie i galerie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wyrewolwerowanyrewolwer: nie wiem jak wygląda tamto przejście, ale jako kierowca i często tez pieszy, chcę zwrócić uwagę na jedną rzecz. Piesi nie noszą odblasków, co znacznie zmiejsza ich widoczność, a już szczególnie zimą, gdy większość ubiera się w ciemne ubrania.
We Wrocławiu jest wiele miejsc, nawet nie na przedmieściach, a w 'miejskiej' części, gdzie bardzo źle są oświetlone przejścia dla pieszych i trudno zobaczyć ktokolwiek, a tak naprawdę nawet głupi
  • Odpowiedz