Wpis z mikrobloga

@fen1x: zdziwiłbys się z tym wstawianiem na minutę przed renderem :) dla trzymania skali to wstawiam zwykłego boxa o odpowiednich wymiarach i robię prevke lub screenshota - wstawianie ludzi, zeby to dobrze wyglądało to prawie 1/4 czasu postprodukcji - przynajmniej w mojej firmie, gdzie pracuje :) ale nie ogranicza się to jedynie do wklejenia i przeskalowania - jest dopasowywanie kontrastu, podmalowki światła i cienia na ubraniach, malowanie cieni stykowych itp. Czasem
@marek-kalka: mam większa kontrole na ustawieniem ludzi i kompozycja później - mogę zmienić i aranżować do wolo, bo często klienci później chcą usunąć jakaś postać itp. Nawklejalem się w swojej karierze już sporo ludzi, wiec podmalowki idą już łatwo - wszystko zależy od złożoności światłocienia wizki.
ja w pewnym momencie zrezygnowałem z tego wklejania, kwestia przyzwyczajenia. Jak coś wycinam to renderuję potem zmieniony fragment, ale faktycznie jak ktoś później dostanie taki obrazek bez tej możliwości to jest trochę ugotowany.