Wpis z mikrobloga

@Suheil-al-Hassan: ja się zastanawiam jak zrobić obronę w kolonii. Też robię zamkniętą wioskę murami dookoła. Teraz mam tak, że jest jedno wejście do wioski z długim labiryntem/wężykiem gdzie są ustawione pułapki, później przed wejściem do wioski jest bufor gdzie jest kilkadziesiąt wieżyczek i pomaga to ale wychodzenie z takiej wioski jest długie. Jak znowu ustawię osobne drzwi do wioski na innych stronach mur to rzadko ale jednak pojawiają się wrogowie, którzy
@Vojak: Generalnie mając dużą bazę ogrodziłem ją murem i dodałem otwory strzelnicze - też mod. Problem był w drodze jaką mieli koloniści do pokonania, często nie zdążyli odpowiednich stanowisk zająć. Dlatego obszar zmniejszyłem dwukrotnie i postawiłem na zintegrowaną bazę, którą będę osłaniał punktami obrony dookoła. Ostatnio doszło do tego że wolałem wpuścić przeciwnika do środka, bo miałem wtedy skoncentrowaną siłę ognia a wchodzili pojedynczo albo po dwie osoby i ginęli prawie
@Vojak: @Suheil-al-Hassan: zawsze budowałem bazy zbite i jeszcze chętniej wpuszczone głęboko w jaskinię, żeby oszczędzić czasu na budowę murów. Bazy były tak zrobione, że większość kolonistów nie miała potrzeby nigdy wychodzić na zewnątrz przez co po pewnym czasie łapali dosyć mocnego doła. Tym razem zacząłem na środku mapy (tam gdzie teraz mam sypialnie, i zasiałem pola te dolne. Potem zacząłem grodzić dół. A jak zaczęło brakować miejsca to dogrodziłem górę.
Pobierz mojemacki - @Vojak: @Suheil-al-Hassan: zawsze budowałem bazy zbite i jeszcze chętniej...
źródło: comment_X0ME5XLK8qnroL9z7x1GwxS7kKyI69fw.jpg