Wpis z mikrobloga

#hitman #gry
Teoretycznie nie skończyłem jeszcze nowego Hitmana, ale myślę, że po 100h grania i rozpoczęciu właśnie ostatniej misji mogę chyba coś napisać. Widać odrobinę, że musieli ciąć koszty po odejściu od SE, np. po pokazach slajdów zamiast cinematiców albo jednej misji, która jest 8 razy mniejsza niż inne. No i szkoda generalnie, ale dla mnie to nie jest jakiś wybitny problem, bo fabuła prawie nigdy nie była istotnym elementem serii, bardziej się liczyły mniejsze historie na poszczególnych etapach (a te są świetne tym razem), a gra i tak jest bardzo duża, dostaliśmy również nowe tryby gry, więc nie czuję się specjalnie stratny.

Anyway, ja wiem, że są ciągle ludzie, którzy ostatni raz dobrze bawili się w serii w Silent Assasin czy Blood Money, potem zobaczyli Absolution i jakieś losowe gify z tych nowych Hitmanów i nie wrócili do serii. Powiem to raz - nowe Hitmany (2016 i 2018) to totalny powrót serii do korzeni, a bardziej do tej odsłony do pewnego czasu uznawaną za najlepszą, czyli Blood Money. Nie mają prawie nic wspólnego z Absolution. Dla mnie Hitman 2 to "definitive Hitman experience". Nie ma po prostu na rynku gier, które by oferowały to co Hitman. Nic tylko brać i grać.
Sad_Statue - #hitman #gry 
Teoretycznie nie skończyłem jeszcze nowego Hitmana, ale m...

źródło: comment_pITL0AdHYn4euMFDuh03lleAIfwM92Je.jpg

Pobierz
  • 12
@Sad_Statue: Zgadzam się. Ja zacząłem dopiero Hitman 2016 (poczekam sobie długo z 2018, bo robię tamto na 100%) i nie pamiętam, kiedy ostatnio tak dobrze się bawiłem przy zabijaniu. Szczerze... To poczułem, jakby moje dzieciństwo wróciło i mile spędzony czas przy Blood Money. Nie skłamałbym, gdybym powiedział, że bawię się jeszcze lepiej, bo gra spełnia dzisiejsze standardy. To co jednak polecam zrobić, to wyłączyć interfejs. Żadnej minimapki, wallhacka, komunikatów. Nie
@niko444: Potraktuj może grę nie tylko pod zabijanie, a pod finezyjne zabijanie. Gra bardzo wynagradza eksplorację i każdy sposób zabijania jest satysfakcjonujący. Pomyśl tylko, że wskakujesz w garnitur, jesteś najlepszym zabójcą na planecie i rzetelnie wykonujesz robotę. Nie zostawiaj trupów, śladów, niczego. Tylko cele niech będą martwe.
@ImieRocznikPL: O ile dobrze rozumiem, możesz za darmo ściągnąć Hitmana 2, żeby zagrać w misje z jedynki w dwójce. Będziesz miał w misjach z jedynki te ficzery przedstawione w sequelu, jak wysoka trawa na mapie, wtapianie się w tłum, walizki i tak dalej.
@niko444: No wiesz, ja gram też dużo w FPSy i jakoś nigdy nie miałem z tym problemu :D Szczególnie, że Hitman to nie zawsze skradanie, a bardziej
@Sad_Statue: Tak, czytałem coś o tym. Wolę chyba jednak pozostać przy oryginale, będę spokojniejszy z kompletną grą i zaprojektowaną właściwie od początku. Nie wiem jak poprawione są te mapy, ale są pewnie tylko poprawione pod te nowe ficzery i może nie wszystko działa tam jak należy... No nie wiem.
@Sad_Statue: czyli co brac cxy nie brac bo nie wiem, gralem w sumie w 1 i 2 i wspominam dobrze. Orientujesz sie czy da sie na konsole chociaz jedna misje za friko wyrwac zeby ograc bo z tego co wirm wychodzilo to sezonowo najpierw
@Sad_Statue: Właśnie jestem na ostatniej misji w Hitmanie z 2016 i całkowicie zgadzam się z tym że to Hitman w starym dobrym stylu.Jedyne do czego mogę się przyczepić to to że jest tak mało misji.Dużo ludzi narzeka na instynkt i podpowiedzi ale to wszystko można wyłączyć (Ja tak zrobiłem).Rozgrzeszenie w ogóle mi nie pasuje,głupią fabułę jeszcze może bym przebolał ale to jak wygląda tam grafika to tragedia.Wszystko jest jakieś takie jaskrawe
@OverEmotional: wtedy exclusive na miesiac dla Xboxa. Jednak podziekuje.

Sprzedaje sie slabo bo zrezygnowali z wersji pudełkowej dla pc. Poprzednia część gdy juz byla w sklepach sprzedawała sie chyba lepiej niz obecna. Sam czekałem rok na oficjalną premierę pudełkową :)

Tutaj IOI zawaliło akurat.
@Irekpodeszwa: Hitman 2 wyszedł w całości i na pewno nie da się zagrać w jakąkolwiek jego misję za friko. Natomiast na Steamie możesz ściągnąć dwójkę, która nie ma nic oprócz treningu z jedynki - tam jak gra wykryje, że masz jedynkę, to Ci pozwala grać z tymi nowymi mechanikami. Niestety nie wiem czy i jak to działa na konsolach. Jeżeli myślisz nad zakupem, no to ja zachęcam tak czy siak, bo
@: > nie pamiętam, kiedy ostatnio tak dobrze się bawiłem przy zabijaniu. Szczerze... To poczułem, jakby moje dzieciństwo wróciło

xDxDxDxDxDxD