Wpis z mikrobloga

Hej murki. Szukałem info w necie, ale nie mogę nic znaleźć, a na elektrodzie strach pytać bo od razu kryminał.
Mam zablokowany hosting na nazwie i wymagają przedłużenia go na rok za kosmiczne pieniędze. Posiadam u nich stronę internetową i maila, który służy za firmowy. Uznałem, że strona jest mi już niepotrzebna i mogą ją skasować, ale maila chciałbym zachować (niekoniecznie u nich, wolałbym się przenieść gdzieś gdzie nie zapłacę jak za zboże). Pytanie jest proste.

Czy jak już zrobią mi #usunkonto (nie wiem jak nazwać fachowo proces, że usuną mi stronę i maila itp) to czy mogę ten sam adres email wziąć u kogoś innego? A jeżeli tak to gdzie warto to zrobić za grosze, bo mail będzie mi potrzebny max na pół roku.

#pomocy #internet #hosting #nazwapl #it #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
@Machinae_Supremacy jak chcesz tanio to kup sobie serwer w unixstrom, załóż tam maila, skopiuj sobie aktualne maile na nowo założony (jakimś klientem pocztowym to ogarniesz niemniej kopiuj, wklej), potem zmień rekordy na ten nowy serwer. W kwietniu ogarnij sobie kod od nazwy do przeniesienia domeny i idź do OVH żeby nie płaci 3 razy więcej za domenę.
  • Odpowiedz
@matixrr jako że potrzebuję maila tylko na kilka miesięcy a strona to dodatek to wziąłem na szybko home.pl. Jako że mam dostęp do domeny to zmieniłem tam tylko te parametry żeby przejść i jutro powinienem już mieć dostęp z poziomu panelu home. Wyszło mi 20zl za rok, a do tego czasu już dawno z tego zrezygnuje.
  • Odpowiedz