Wpis z mikrobloga

#nawiedzonydomnawzgorzu #netflix #seriale #stephenking

Otóż założyłem sobie właśnie konto na netflixie
Ostatnio brakowało mi czegoś z dreszczykiem co było by #netflixserialorginalny ( ͡° ͜ʖ ͡°) a że z resztą produkcji byłem dzięki wielkiej wypożyczalni filmów #utorrent w mirę na bieżąco to wybór padł na cichy spokojny dom na wzgórzu znany jako #nawiedzonydomnawzgorzu
Seans jest dość ciekawy bo w niesztampowy sposób podchodzi do tematu „zdarzeń” opowiada wszystko retrospekcją a sama akcja właściwa dzieje się około 30 lat po wydarzeniach - bardzo miły w miarę świeży zabieg.
To trochę tak jakby czytać o perypetiach Doktorka z #lsnienie kilkanaście lat po wydarzeniach w panoramie... o zaraz coś takiego powstało...

Tutaj dochodzimy do w sumie moje konkluzji najciekawszej i powodu dlaczego wołam fanów autora orgii dla nieletnich zekranizowanej jako „It”

Serial jest bardzo ciekawą kalą i powieleniem motywów z dzieł Kinga

1. Czerwony pokój - „redrum” - można czytać jako redroom zresztą tak fonetycznie na początku zakładają postacie książkowego lśnienia. Tutaj występuje dość dosłownie ale ma dużo punktów wspólnych z motywem głównym powieści
2. Zarys sytuacji rodziny w wielkim domu - relacja z sąsiadami/służbą jest bardzo podobna do relacji z „Cmentarza Zwierząt”
3. Mama jest odpowiednikiem Jacka Z Lśnienia - maja dużo cech wspólnych (łącznie z migreną na czele)
4. Dzieci - wisienka na torcie i klejnot w koronie, dzieci są tutaj rozbitą na kilka osób osobowością Dannego z Lśnienia lub też Doktora Sen z „Doktora Sen”. Mamy tutaj lśniącą dziewczynę która wie wszystko po dotyku i czyta emocje i sekrety(Danny), mamy bliźniaków z więzią emocjonalną którzy tez lśnią na swój sposób (Danny i jego przyrodnia rodzina z Doktora Sen) oraz jeden z bliźniaków nie radzący sobie z presją otoczenia i bagażu emocjonalne po tym co stało się w panoramie... znaczy domu który sięga po narkotyki chcąc tłumić wizje i zdolności

Zachęcam do dyskusji bo smaczków jest więcej.
Może Ameryki nie odkryłem ale wołam jeszcze #ksiazki i #gruparatowaniapoziomu
  • 1
  • Odpowiedz