Wpis z mikrobloga

Rodzice postanowili zrobić remonty w salonie, tylko nie bardzo wiedzą czego chcą. Chciałbym im pomóc, lecz nie bardzo się znam na aranżacji wnętrz. Przygotowałem rysunek tego pomieszczenia i układ mebli które się tam teraz znajdują. Niestety nie ma opcji żeby wymienić meble (fundusze...) więc pozostaje tylko ewentualna zmiana ich usytuowania (kolor niebieski to duży stół + witryna, czerwony to kanapa i fotele, żółty ława, a pasek w narożniku to TV). Meble w ciemnym kolorze drewna, ława z szklaną wstawką na środku, pod TV znajduje się narożna szafka. Dom z połowy lat 90-tych, więc na ścianach słabej jakości tynki co wiąże się pewnie od razu z wykonaniem gipsówki. W wejściach nie ma drzwi, są same futryny. Środkiem przerywaną linią zaznaczyłem podciąg który idzie po łuku. Grzejniki pod parapetem każdego okna (niestety również muszą zostać na swoim miejscu). Wysokość pomieszczenia jakieś 2,4 m

Ma ktoś jakieś pomysły co z tym można zrobić? Na pewno trzeba wymienić panele i sądzę, że zrobić gipsówkę. Może jakiś sufit podwieszany z ledami? Fototapeta czy jakaś cegła na ścianie? Orientujecie się ile fachowcy biorą za taką robociznę?

#budownictwo #architektura #projektowanie #aranzacjawnetrz #wystrojwnetrz
Memphis2014 - Rodzice postanowili zrobić remonty w salonie, tylko nie bardzo wiedzą c...

źródło: comment_1nvnelHWmURLaFhecofwUuq9DboNmmMy.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Memphis2014: ja bym zrobił to tak biorąc pod uwagę, że masz okno wschód i te 2 na południe:

zielone - stół, żółte - strefa telewizyjna.

W tym układzie trochę pokoju jest nie wykorzystane ale głupotą jest mieć do telewizora pół pokoju odległości tylko po to by "zająć cały pokój".

Układ okien niestety utrudnia tu zastosowanie innych koncepcji, chyba, że podzielisz pokój na 2 części np. budując na środku ściankę na
Singularity00 - @Memphis2014: ja bym zrobił to tak biorąc pod uwagę, że masz okno wsc...

źródło: comment_9Fgd7H0hYyPzURVZIO8RGjXdSDf9MOQN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz