Wpis z mikrobloga

Mircy, zrobiłem se ostatnio oczyszczacz powietrza do domu i pasowałoby sprawdzić, czy to w ogóle coś robi, oprócz tego, że wyje. Posiada ktoś może jakiś wiarygodny miernik jakości powietrza (najlepiej PM10 i PM2,5) i byłby w stanie go pożyczyć np. na jeden dzień? Stawka do ustalenia oczywiście.
Nie uśmiecha mi się kupować czegoś takiego na jeden raz a kupić i potem odesłać to chyba trochę jednak cebula.

#krakow #smog #alarmsmogowy #powietrze #kiciochpyta
  • 13
@arekarek: Ale nie mam czego porównać. Chodzi mi o to, że chcę sprawdzić jakie mam zanieszczyszczenie powietrza w domu przed i po włączeniu oczyszczacza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arekarek: airly nie może służyć do pomiarów, oni kupe pokazują, a nie wartości
@r3m0: aktualnie na rynku biur ma dobrych mierników pyłów w cenie dla osoby fizycznej, więc nie będziesz miał do czego porównać
@raFFcio: Nie no, ja się spodziewam, że dokładność takiego urządzenia nie jest super, ale jak mi powie, że miałem 150 a mam 50 to będę mógł założyć, że ten oczyszczacz jednak coś robi.
Jeśli będzie stabilny pomiar przed i stabilny pomiar po czyszczeniu to mi to wystarczy.

Albo po prostu wybiorę się do siedziby Logicznej Alternatywy i u nich przebadam.
Wykres, który pokazują zachęca do używania takiego oczyszczacza (o 8:15 włączyli,
Pobierz
źródło: comment_7MegJBQqxg9tv9CTk7wHRa6hwRWDI92D.jpg
@r3m0: jeżeli chodzi o sprawdzenie czy Twój oczyszczacz działa to zdecydowanie pokaże Ci to czujnik laserowy, np modele Nova Fitness (taki jak ten który wkleiłeś, SDS011), albo firmy Plantower (np PMS7003). Taki czujnik mierzy obecność pyłów PM1, PM2.5 i PM10 i owszem, nie robi tego idealnie (niedokładność może być nawet 10-20%), ale w Twoim przypadku to nie ma absolutnie znaczenia, chcesz po prostu wiedzieć ile jest pyłu przed, a potem jak