Wpis z mikrobloga

Czy jest możliwe znaleźć prace za granicą bez znajomości? Jestem z małej miejscowości. Pracuje ale praktycznie większość mojej wypłaty płace za dojazd a wynajem już wcale nie wchodzi w grę. Chciałbym wyjechać za granicę mam maturę i szkołę policealną ale niestety znam tylko średnio angielski. Czy mogą mi Państwo coś doradzić w jakim kraju. Może powinienem się nauczyć innego języka? Ale szukać pracy bez języka. Nie chce tylko korzystać z agencji pracy bo wiem co zrobili z ludźmi z mojej miejscowości.
#pytanie #emigracja #pracazagranica #emigrujzwykopem #praca
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@knlelnkle oczywiście, że tak. Na początek i tak polecam Ci agencję pracy, bo bez języka będzie ciężko znaleźć pierwsza pracę. Jak dostaniesz robotę przez agencję to polecam Ci znaleźć własne lokum, bo na bungalach jest dużo patologii, ale też wszystko zależy gdzie się trafi. Co do kraju to polecam Holandię, pracowałem na magazynie jako order picker i byłem zadowolony.
  • Odpowiedz
@knlelnkle: owszem, uk, póki są jeszcze w UE. Ma być okres przejściowy dla każdego, kto nie ma jeszcze UK paszportu, więc będziesz miał moment na określenie się i zrobienie ew. kursów, bo nie wiem jakie szanse na stały pobyt będzie miał pracownik szeregowy.
  • Odpowiedz