Wpis z mikrobloga

Dania kończy budowę stoku narciarskiego na dachu najczystszej spalarni śmieci na świecie- Amager Bakke w Kopenhadze, która emituje właściwie prawie wyłącznie parę wodną i dostarcza rocznie energię dla 750 000 ludzi. Całość ma być zielonym kompleksem wypoczynkowym w mieście. Ściana spalarni posłuży też jako wielka ściana wspinaczkowa. Wszystko zostanie otoczone ścieżkami rowerowymi.

#dania #sport #narty #ciekawostki #energetyka #ciekawostki #architektura #ekologia
Pobierz vruuum - Dania kończy budowę stoku narciarskiego na dachu najczystszej spalarni śmiec...
źródło: comment_5JKw4wkZ42CEurmMWEGSSOlDz9wdibPZ.jpg
  • 6
@chuckd: Tak, Polska to jest inny świat mentalnie na dole i na górze. Różnica między Polakami, a Skandynawami jest prawie jak między Murzynami z Afryki, a Polakami. Naprawdę, tutaj nawet ciężko dyskutować. Przede wszystkim w Polsce brakuje uczciwości, sprawiedliwości, poszanowania środowiska i logicznego myślenia.
@vruuum @chuckd: zaciekawiliście mnie więc właśnie czytam o tej spalarni - i teraz wytłumacz mi co w niej jest specjalnego? W PL też mamy spalarnie śmieci które emitują podobne ilości pyłów i NOx do atmosfery. Z tego co przeczytałem to użyją standardowych elektrofiltrów i układu SCR + dodatkowej instalacji do zbijania CO. I to wszystko. Ale jak ludzie się nie znają to się jarają jakąs skocznią dookoła i stokami. Come on,