Wpis z mikrobloga

NADCHODZI GODZINA "W" DLA INTERNETU!

Instytucje Europejskie powoli zbliżają się do końca negocjacji odbywających się za zamkniętymi drzwiami.

Niebawem unijna dyrektywa #acta2 trafi pod ostatnie już głosowanie, które zakończyć może się wprowadzeniem cenzury prewencyjnej europejskiego Internetu. Wisi nad nami widmo czegoś naprawdę niebezpiecznego. Czegoś, co raz wprowadzone w życie będzie praktycznie niemożliwe do odwrócenia.

Nie możemy do tego dopuścić! To, czy historia o tym, jak to "ktoś zły" próbował odebrać nam ostatnie wolne medium, zakończy się happy endem, zależy wyłącznie od nas wszystkich. Ode mnie, od Ciebie, od Twoich znajomych, od Twojej rodziny. Od tych wszystkich, którzy mogą pojawić się w miejscu zgromadzenia, w sobotę 19 stycznia o 14:00.

To jest wydarzenie, którego nie możecie zignorować. Idziemy wspólnie z całą Europą po to, by powiedzieć głośno i wyraźnie: #stopacta2.

StopACTA2

Zjednoczeni ponad podziałami. W walce o wolność i niezależność europejskiego Internetu.

KTO NIE SKACZE TEN ZA ACTA!

POLSKA:

#gdansk, 19 stycznia, 14:00 - https://www.facebook.com/events/737111993334656/

#katowice, 19 stycznia, 14:00 - https://www.facebook.com/events/934157693449554/

#krakow, 19 stycznia, 14:00 - https://www.facebook.com/events/495079567651547/

#piekaryslaskie, 19 stycznia, 14:00 - https://www.facebook.com/events/922065054652261/

#poznan, 19 stycznia, 14:00 - https://www.facebook.com/events/946237338902489/

#warszawa, 19 stycznia, 14:00 - https://www.facebook.com/events/466272290443143/

BELGIA:

#bruksela, 19 stycznia, 14:00 - https://www.facebook.com/events/358914158202834/

HOLANDIA:

#amsterdam, 19 stycznia, 14:00 - https://www.facebook.com/events/317776372144887

#saveyourinternet #savetheinternet #anonymous #censorshipmachines #linktax #article11 #article13 #uploadfilters #europewehaveaproblem #deleteart11 #deleteart13 #acta #uniakradnieinternet #cenzura #internet
moby22 - NADCHODZI GODZINA "W" DLA INTERNETU!

Instytucje Europejskie powoli zbliża...

źródło: comment_WzSzvEhiEeNBFWbwvEPuSwL5bdXbihrl.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
Załączyłeś zdjęcie z Katowic, z protestu czerwcowego, gdy nie istniała zasada NO LOGO (czego potem - faktycznie - żałowaliśmy). Nie ma więc to zatem specjalnie dużego odniesienia do Twoich wcześniejszych zarzutów.


@moby22: W sumie racja, zmyliły mnie wasze topowe zdjęcia. Poprawiam się i wrzucam film z października. Flaga nadal obecna

Notabene człowiek, o którym pisałeś, że rzeczowo się wypowiadał, to właśnie jeden z dwóch organizatorów. Nie był organizatorem żaden człowiek z
  • Odpowiedz
@grubson234567: Tak, tutaj akurat trzeba się przyznać i uderzyć w pierś. Z tego co ja wiem (o innych miastach nie otrzymałem takich informacji), to pojawiły się dwie flagi w październiku - jedna była właśnie w Katowicach, druga zaś w Rzeszowie. Nigdzie indziej (z tego co wiem) nie stwierdzono. Ja osobiście odpowiadam zaś za Kraków i tutaj możesz mieć moje słowo. Szkoda tylko, że wszyscy tak mocno się gorączkują tymi flagami
  • Odpowiedz
@moby22: Spoko. A apropo apolityczności i działaniu przeciw podziałom - obejrzyj sobie np. jak protesty #wolnesady #lancuchswiatla w poznaniu rozpoczynał zawsze Franek Sterczewski - twarz tych protestów w Poznaniu. Bardzo prosty trick z powitaniem, który nie tyle aktywizował uczestników, co zawsze podkreślał że KAŻDY jest mile widziany, a sprawa o która walczy manifest jest wspólna, ze wszystkich przemówień nie było bezpośrednich ataków na partie czy opcje
  • Odpowiedz
@grubson234567: My też to powtarzamy. Ja chociażby osobiście w Krakowie tak robiłem. Wierz lub nie, ale wśród organizatorów (a jest ich blisko 30) ten slogan o apolityczności to naprawdę nie jest pusty frazes. Polityków, którzy chcieli zabrać głos uczulałem już przed samym momentem, gdy zaczynali wypowiedzi, że ma być 100% pure ACTA2. Ale to też jest tak, że wszystkiego niestety dopilnować i skontrolować się nie da.
  • Odpowiedz
@grubson234567: Widzę, że jesteś w jakiś sposób związany ze sprawą. Sporo wiesz o akcji. Drzwi są otwarte u nas. Każdy, kto może pomóc jest mile widziany. Skoro jesteś z Poznania, to mógłbyś pokazać im jak to się robi ;)
  • Odpowiedz
@grubson234567: tak fakt w Rzeszowie byl gosc co mial na banerze symbol jakiejs opcji ale byl tez regulamin ze 10/15 % baneru na temat moze byc symbolika organizacji jakiejs jak chce przyjsc tylko pod warunkiem ze bedzie na temat , sparzylismy sie tym podejsciem bo jak jedna organizacja przyszla to wyszlo jak wyszlo, a dojscie do mikrofonu jak bys byl choc na jednym protescie ktory byl przez ludzi ktorzy sa
  • Odpowiedz
Byłem na obu protestach w Warszawie, byłem członkiem grupy na fejsie... k***a takiej gromady debili jak tam szukać można już tylko na wypoku. Idioci antyunijni (ale tacy debil-hard a nie sceptycy czy krytycy), propisowskie trolle, prokorwińskie kuce, gimbaza z głębokimi przemyśleniami o życiu, polityczne zarzuty, gimbaza z syndromem przedwczesnego wytrysku, no i to zasrane ACTA2 - co to ma wspólnego z acta?! Próba aktywowania ludzi, którzy 6 lat temu wyszli na ulice
  • Odpowiedz
@sireplama: zapomniałeś ze byli tam tez przedstawiciele Polskiej Parti Piratów i jakos antyunijne podejscie nam nie podrodze, kazdy przychodzil kto chcial i mowil co chcial taka akcja ze kazdy swoj sprzeciw mial prawo w kazdej dla siebie wybranej formie wykazac, nie mowiac juz ze jako reprezentant Parti Piratow i org z 2012 jakoś nie zauwazylem Twojej checi do dzialania ani tez tego zebys chcial jakos publicznie wyrazic sie apropo tej
  • Odpowiedz
@amaru-szakur: Dobre wieści dla wszystkich. Właśnie potwierdziliśmy współpracę z SaveTheInternet.info. Będą protestować razem z nami pod #stopacta2. Nasze wydarzenia będą umieszczone na ich stronie.

Dla Waszej informacji: to są ci ludzie od petycji, która w tym momencie ma zebranych prawie 3,3 mln podpisów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tym samym oczywiście dochodzą nam wydarzenia w Niemczech! :)
  • Odpowiedz
zapomniałeś ze byli tam tez przedstawiciele Polskiej Parti Piratów i jakos antyunijne podejscie nam nie podrodze,


Nie rozumiem tego zdania.

kazdy przychodzil kto chcial i mowil co chcial taka akcja ze kazdy swoj sprzeciw mial prawo w kazdej dla siebie wybranej formie wykazac,


Spoko,
  • Odpowiedz
@sireplama: Dobra, to ja Ci napiszę tak, że na pewno zrozumiesz.

1. Michał (który jest prezesem Polskiej Partii Piratów) chciał podkreślić, że oprócz tej "gromady debili" antyunijnych, o której byłeś uprzejmy wspomnieć, są tam chociażby właśnie Piraci, którzy wcale nie reprezentują tego typu podejścia i antyunijni nie są. Ja od siebie dodam, że bardzo uprościłeś to, co się tam dzieje. Prawda jest taka, że zwolenników Unii jest tam również wielu. I teraz jeszcze jedna rzecz, która mi się nasuwa: dlaczego obwiniasz nas za to, jakie poglądy wygłaszają ludzie, którzy należą do otwartej grupy na Facebooku? Każdy sobie ma takie, jakie chce. Jak byśmy zaczęli je usuwać to byś prawdopodobnie zaczął tutaj wypisywać, że moderatorzy grupy tam aktywnie działają w kierunku cenzurowania wypowiedzi (oczywiście zgaduję - żebyś mi nie napisał, że śmiem czytać w Twoich myślach...)

2. Przyjdź. Wypowiedz się na jakikolwiek temat chcesz, natomiast miej świadomość, że w momencie, gdy zaczniesz odbiegać od tematu cenzury internetu, to pożegnasz się z mikrofonem. Jeśli byłeś na proteście w Warszawie, to z pewnością byłeś świadkiem, jak ucinana została wypowiedź Pani, która troszeczkę odpłynęła w kierunku tematu szpitali psychiatrycznych. Wybacz również, ale nie potrafiłeś sformułować również żadnego konkretnego zarzutu wobec tych warszawskich protestów, które raczyłeś zaszczycić swoją obecnością. Czy możesz podać je tutaj, żeby było jasne o czym mówimy? Dlaczego uważasz, że były to protesty nie do końca udane? Z tego co ja widziałem na materiałach, to były one merytorycznie na wysokim
  • Odpowiedz
Dobra, to ja Ci napiszę tak, że na pewno zrozumiesz.


Będę wdzięczny.

1. Michał (który jest prezesem Polskiej Partii Piratów) chciał podkreślić, że oprócz tej "gromady debili" antyunijnych, o której byłeś uprzejmy wspomnieć, są tam chociażby właśnie Piraci, którzy wcale nie reprezentują tego typu podejścia i antyunijni nie są.


Teraz
  • Odpowiedz
@sireplama a ja Ci zaproponuje wspolmoderowanie jesli tak cenne uwagi masz mysle ze warto to wykorzystac i mam prozbe skoro tak to widzisz bys podzelil sie z nami uwagami i wniosl swoj wklad , byc moze cos nieporadnie zrobilismy byc moze cos przeoczylismy, byc moze na cos zabraklo nam sil , wiec konczac ta dyskusje proponuje wspolprace :)
  • Odpowiedz
a ja Ci zaproponuje wspolmoderowanie jesli tak cenne uwagi masz mysle ze warto to wykorzystac


Ale czego ode mnie oczekujesz? Umowy zdania praw autorskich do krytyki? Korzystaj z tego co piszę do woli, byle szło ku lepszemu.

i mam prozbe skoro tak to widzisz bys podzelil sie z nami uwagami i wniosl swoj wklad , byc moze cos nieporadnie zrobilismy byc moze cos przeoczylismy, byc moze na cos zabraklo nam sil ,
  • Odpowiedz
@sireplama ok tak te uwagi wezmiemy pod uwage ale brakuje nam czasem zasobow i ludzi a chodzi o wlaczenie sie i czasami zerkniecie co sie dzieje na grupie itp my jako ludzie z przypadku ktorzy sie polaczyli pod ta idea nie zawsze mamy mozliwosc by wszystko ogarnac zwlaszcza ze z roznych stron europy kontaktuja sie z nami rozne organizacje i inicjatywy i poprostu czasami juz brak czasu , a kazdy z
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@sireplama: Naprawdę mamy teraz gorący okres jeśli chodzi o organizację, więc ja powtórzę tylko za Michałem - nie jest Ci obojętna kwestia artykułów 11 oraz 13? Naprawdę zapraszam Cię do nas. Mogę się odezwać na PW i może uda się dogadać. Jesteś z Warszawy, więc tym bardziej dużo interesujących zadań tam czeka na realizację. Niektórzy poświęcają temu dnie i noce, inni włączają się na godzinę dziennie. Każdy jednak pomaga.
  • Odpowiedz