Wpis z mikrobloga

Mircy od #4konserwy #neuropa #polityka #historia

Gdyby była jakaś wojna z jakimkolwiek krajem (teoretyzuje) i doszłoby do tego ze zaciągają Mirków do armii to poszlibyście? Zawsze przy piwie każdy powie ze pobiegnie walczyć za Polskę ale ja mam w #!$%@? problem bo walczyłbym tez za rząd (po wojnie pewnie by wrócili do stołków) i nie widzi mi się za nich nadstawiać karku - jak byście się zachowali? Ja bym chyba #!$%@? gdzieś za granice póki jestem bez różowego paska i dzieci #przegryw #wygryw xd
  • 11
@uwielbiamnalesniki: boże ile jeszcze razy wykopki będą zadawały te durne pytania o pójście na wojnę przy okazji byle pierdnięcia za wschodnią granicą??

Niech do waszych 17 letnich (max) łbów dotrze - NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK POWSZECHNA MOBILIZACJA I POBÓR Z CYWILA. To nie jest rok '39, jest zawodowa armia która będzie prowadzić działania obronne i jak ta armia padnie wtedy agresor sobie wjeżdża i rozpoczyna okupację. I tyle.

A jeżeli
@uwielbiamnalesniki: Teoretycznie mogą. W praktyce jest to rozwiązanie archaiczne i wywodzi się z czasów gdy na wroga leciało się z "URRRAAA!" na ustach. Upadek armii = upadek jakichkolwiek środków przymusu i ten "obowiązek" mogą sobie zasadniczo w dupę wsadzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak czy inaczej ewakuacja cywilów i jej zabezpieczenie to pierwszy obowiązek armii więc należy wykorzystać ten moment aby #!$%@?ć z kraju.

Tylko antyludzki rząd
@uwielbiamnalesniki: W życiu. Dać się zaciągnąć to największa głupota. Prawdopodobnie zginiesz w pierwszej potyczce. Bez sensu.

Najlepsze rozwiązanie to #!$%@?ć do lasu albo za granicę, odczekać, wrócić i podkładać najeźdźcom bomby.