Wpis z mikrobloga

W obliczu ostatnich wydarzeń zmierzających w wiadomym kierunku uważam że każdy facet w tym kraju, ktory ukończył 18 lat powinien przejść obowiązkowa roczną służbę wojskową. Nie taką jak w latach 90tych z falami i tą całą patologią, tylko skupiającą się na rezultatach.
Nikt z nas nie wie jak zachować się w czasie wojny a takie szkolenia by nam to ułatwiły.

Póki co będę pisał petycję do rządu pewnie z marnym skutkiem ale spróbować trzeba.

#wojna #ukraina #rosja
  • 177
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@korporacion XD dawno tak głupiego pomysłu nie słyszałem. Państwo lepiej by wyszło jakby zaczęło inwestować w sprzęt. Chcesz być mięsem armatnim? Droga wolna! Może Ci się uda zostać pilotem jakiegoś karakala? A nie, czekaj...( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Seid: teraz tak mówisz, a jak przyjdzie otwarty konflikt na nasze ziemie to będziesz dziękował takim jak ja że cię wcześniej przygotowali

XDDDDD to musi być bait. Widzę, że masz strasznie mocną psychikę. Szanuje.
  • Odpowiedz
Nie taką jak w latach 90tych z falami i tą całą patologią, tylko skupiającą się na rezultatach.


@korporacion: I czego mieliby uczyć przez ten rok? Obsługa broni to miesiąc, jeśli ktoś jest upośledzony, a cięższego sprzęt powinien zostać w rękach wojska zawodowego. Jedyny sens to byłoby szkolenie wszystkich ludzi (nie tylko mężczyzn) z pierwszej pomocy. Jak opatrzeć rany, jak zrobić RKO itp. Do tego mogłoby być podstawowe szkolenie z obsługi
  • Odpowiedz
@Kezcliw tak rozwiązań jest wiele, tak samo i możliwości których nie było wcześniej. Obecnie jest łatwiej uciec niż w 2rp , nie tylko dlatego że jest to fizycznie mniej łatwiejsze ale dlatego że łatwiej rozpocząć inne życie daleko stąd. Może istnieje grupa ludzi których trzeba do wszystkiego zmuszać, ale oni i tak będą mięsem armatnim. Ja osobiście nie chciałbym być zmuszany do rzeczy których nie chcę robić, międzyczasie być ponizany przez
  • Odpowiedz