Wpis z mikrobloga

W obliczu ostatnich wydarzeń zmierzających w wiadomym kierunku uważam że każdy facet w tym kraju, ktory ukończył 18 lat powinien przejść obowiązkowa roczną służbę wojskową. Nie taką jak w latach 90tych z falami i tą całą patologią, tylko skupiającą się na rezultatach.
Nikt z nas nie wie jak zachować się w czasie wojny a takie szkolenia by nam to ułatwiły.

Póki co będę pisał petycję do rządu pewnie z marnym skutkiem ale spróbować trzeba.

#wojna #ukraina #rosja
  • 177
  • Odpowiedz
@korporacion: Do niczego to nie zmierza, Rosja dalej będzie szturchać Ukrainę a Europa dalej wyrażać zaniepokojenie. Wiem, że wielu marzy się scenariusz ogólnoświatowej rozpierduchy, ale zmartwię was..nie dożyjemy tych czasów.
  • Odpowiedz
@korporacion: ogarnij się. Rosja ma tyle wojska w Obwodzie Kaliningradzkim, że nie potrzebuje nic więcej, żeby nas rozłożyć na łopatki w dwa dni. I wiesz co? Wcale się z tym nie kryją - poszukaj sobie ich baz na Street View.
  • Odpowiedz
@korporacion: a weź #!$%@?.

Ew. daj mi kraj rządzony mądrze, z niskimi podatkami, schronami atomowymi dla każdego obywatela, rezerwami złota, karabinem dla każdego mieszkańca.

To wtedy mogę się szkolić jak tego bronić jako Szwajcar. Jak nie to... no weź #!$%@?
  • Odpowiedz
Ja swoje odsłużyłem, jeżeli ktoś wierzy w polską armię (a armia to nie tylko sprzęt ale i ludzie) to powodzenia. W którymś z filmików @wojna_idei było mówione o tym, że kiedyś armia USA nie przyjmowała ludzi z IQ poniżej 83 czy tam 84 bo zwyczajnie tacy debile stwarzali zagrożenie, ale dla siebie i kolegów. W polsce z kolei to chyba nie przyjmują do armii osób z wyższym IQ niż te 84
  • Odpowiedz
obowiązkowa roczną służbę wojskową


@korporacion: prawilnie przypominam, że obowiązkowa służba wojskowa jest #!$%@? niewolnictwem, a jeśli chcesz nauczyć ludzi obchodzić się z bronią, to zliberalizuj prawo do jej posiadania.
  • Odpowiedz
@korporacion: chyba nie sądzisz, że ktoś będzie wdzięczny za jakiekolwiek szkolenie. Kraj i rząd ruchają nas w dupę od czasów komuny (w sumie nigdy się nie skończyła) i ty myślisz, że ktokolwiek normalny poświęci swoje zdrowie, życie, rodzinę dla tego gówna? Za co? Za kogo?
Kamień na kamieniu, człowiek przy człowieku nie zostanie. Będzie wojna to #!$%@?ć. Może aneksja przez inny kraj, to jest jedyne rozwiązanie dla tego smutnego grajdołka.
  • Odpowiedz
A w co wy w razie W chcecie wyposażyć te masy rezerwistów jak nawet zawodowe wojsko opiera się jeszcze w dużej części na poradzieckich prawie, że zabytkach? Dać stalowy hełm wz. 67, ledwo żywego kałasza i zawieźć na pole bitwy Żukiem? xd
  • Odpowiedz