Wpis z mikrobloga

#jak mnie to wk***ia. Konflikt, nieporozumienie, napiecie itp.
Otóż, nie. Tam jest wojna. Z wszystkimi tego nastepstwami i to ,że nie dotyczy Polski nic nie zmienia.
Zawsze mnie zastanawiało jak to było w 1938 czy 1939 kiedy Hitler anektował Czechosłowację czy atakował Polskę i cały świat nic nie zrobił, teraz juz wiem.
Pewnie też mieli to za "spory na dalekim wschodzie", "nas to nie dotyczy", "a tam, biją się o jakiś Gdańsk, niech nie przesadzają."

#przemyslenia #wojna #ukraina
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykopowiczka69: Czechosłowacja sama nie miała większej chęci do zorganizowania obrony swojego kraju. Poza tym ( #niepopularnaopinia ), obszar Sudetenlandu był etnicznie niemiecki i zgodnie z prawem narodów do samostanowienia po wojnie powinien zostać przyłączony do Niemiec lub Austrii, podobnie jak np. Oradea powinna zostać na Węgrzech.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wykopowiczka69: To nie jest analogiczna sytuacja, co to w ogóle za determinizm historyczny? Z czego to wynika? Ruskie PKB jest na poziomie Holandii. Zorganizowane armie Francji i Wielkiej Brytanii by wciągnęły ruskich nosem na śniadanie a co dopiero NATO z USA za plecami. W otwartym konflikcie ruscy nie mają szans bez użycia WMD.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Patzer: " Został zawarty pomiędzy Niemcami, Włochami, Wielką Brytanią i Francją, przy nieobecności Czechosłowacji, " za wikipedią. No trochę c-----a dyplomacja, jak jakieś zewnętrzne podmioty naciskają na ciebie "ej weź mu oddaj kawałek ziemi to się o--------i i będzie pokój".
Bez uzgodnienia z tobą.
  • Odpowiedz
@wykopowiczka69: Takie jest życie. Dyplomacja jest tak naprawdę zamiennikiem i przedłużeniem stosowania siły. Jeśli jesteś słaby (i nie masz ważnego protektora), to jesteś przedmiotem a nie podmiotem negocjacji i nie masz wiele do powiedzenia.
  • Odpowiedz
@marekrocki: Gdzie byłeś, jak Hutu wyrzynali Tutsi? Dlaczego milczysz na temat tego, co Saudowie robią w Jemenie? Jak Twej uwadze ujść mogło ostrzelanie strefy Gazy przez Izrael?

Widzisz, wojny są w wielu rejonach tego świata. Giną ludzie. Tylko że dopóki nie jest to nasz problem, nie powinniśmy się tym zajmować, bo dosyć mamy problemów własnych. Całego świata nie naprawimy. Możemy próbować, ale nawet to zacznijmy od siebie.
  • Odpowiedz
  • 0
@glonstar gdzie ta wojna musi wybuchnac, zeby wykopki uznaly ja za nasz problem? Na bałutach? To nie moj problem, mieszkam 300km dalej (do Ukrainy tez mam 300km). I tak mozna dalej smuty p-------ć.
  • Odpowiedz
@glonstar: nie, kolego. Może ja sobie nie życzę, by mnie powiązywano z bałutami? Palca bym nie przyłożył do obrony? To jest dokładnie taki sam tok rozumowania. A granice państw są umowne, w ogóle w obecnych czasach przywiązywanie wagi do takich sztucznych wytworów jak państwa jest śmieszne.
  • Odpowiedz
A granice państw są umowne, w ogóle w obecnych czasach przywiązywanie wagi do takich sztucznych wytworów jak państwa jest śmieszne.


@Arveit: Marksizm silny w tym wykopku.

nie, kolego. Może ja sobie nie życzę, by mnie powiązywano z bałutami? Palca bym nie przyłożył do obrony? To jest dokładnie taki sam tok rozumowania.


@Arveit: Nie. Dwie skrajne postawy to całkowity egoizm i całkowity, naiwny globalizm (założenie, że wszyscy jesteśmy takimi
  • Odpowiedz
@glonstar: ale ja nie zakładam wcale, że wszyscy są tacy sami i mamy się kochać. Chodzi mi tylko o to, że wykopki uważają konflikt zbrojny na Ukrainie za "nie naszą wojnę". Bo co?

Bo jest daleko?
Faktycznie, dopóki n----------ą się na wschodzie, to można mówić, że nas to średnio dotyczy, ale gdyby ruskim o------o i chcieli zająć całą Ukrainę, wtedy to byłby już nasz problem.

Bo mamy 2 miliony ukrów
  • Odpowiedz
Bo jest daleko?

Faktycznie, dopóki n----------ą się na wschodzie, to można mówić, że nas to średnio dotyczy, ale gdyby ruskim o------o i chcieli zająć całą Ukrainę, wtedy to byłby już nasz problem.


@Arveit: Niby dlaczego? I tak z nimi graniczymy. Jedyny minus byłby wtedy taki, że zarówno Ukraina, jak i Rosja to nasi tradycyjni wrogowie i najlepiej dla nas, żeby n----------i się między sobą jak najdłużej.

Bo mamy 2 miliony ukrów
  • Odpowiedz