Wpis z mikrobloga

#jak mnie to wk***ia. Konflikt, nieporozumienie, napiecie itp.
Otóż, nie. Tam jest wojna. Z wszystkimi tego nastepstwami i to ,że nie dotyczy Polski nic nie zmienia.
Zawsze mnie zastanawiało jak to było w 1938 czy 1939 kiedy Hitler anektował Czechosłowację czy atakował Polskę i cały świat nic nie zrobił, teraz juz wiem.
Pewnie też mieli to za "spory na dalekim wschodzie", "nas to nie dotyczy", "a tam, biją się o jakiś Gdańsk, niech nie przesadzają."

#przemyslenia #wojna #ukraina
  • 100
  • Odpowiedz
@41B937B: Trudno ich lubić jak sie patrzy co ta swołocz #!$%@? we Wrocławiu. To jest podobna sytuacja jak Polacy w Holandii czy UK, w większości najwieksza patolka pojechała i tak obraz idzie w świat.
  • Odpowiedz
  • 12
@andriankowalski11 > Ja zawsze miałem Ukraińców za takich nieodpowiedzialnych głuptasków, którzy bezmyślnie rozpieprzają swój kraj.

Normalnie jakbym czytał o takim jednym, innym państwie w Europie środkowej xd
  • Odpowiedz
Ludzie się nie zmienili, zmieniła się narracja w TV i w internecie odnośnie Ukrainy i nagle większość nas zaczęła ich nie lubić


@41B937B: niby tak ale k#rwa nie do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°) za czasów Majdanu Ukraińcy bardzo mocno opowiadali się za zachodem i UE... po czym zagłosowali przeciw wstawieniu do NATO i UE wybierając Rosję, do tego doszły pożyczki (również od Polski), których nie
  • Odpowiedz
Ludzie się nie zmienili, zmieniła się narracja w TV i w internecie odnośnie Ukrainy i nagle większość nas zaczęła ich nie lubić


@41B937B: nieprawda. Wtedy nie mieliśmy z nimi wiele do czynienia. Teraz kiedy zalewają nasz kraj to co innego, szczególnie, że przyjeżdża do nas ten sam #!$%@?ący szrot ludzki, który wyjeżdżał od nas do UK czy Holandii, gdzie też nas nie lubią, nie bez przyczyny.
  • Odpowiedz
@marekrocki: Taka jest Rosyjska mentalność, przecież oni głęboko wierzą że odrodzenie potęgi ZSRR to tylko kwestia czasu nawet się z tym nie kryją. Dla Rosjan nie ma czegoś takiego jak "niepodległa Ukraina" albo "niepodległy kraj - Polska", w mentalności Rosjan my jesteśmy ich częścią, ich własnością. Wystarczy spojrzeć jak bardzo Putinowi podskoczyło poparcie po ataku na Ukrainę. Wcześniej było oburzenie społeczeństwa że taki prezydent ma władzę, aż tu cyk wojna
  • Odpowiedz
@marekrocki: Ja ich nigdy nie lubiłem. Za Wołyń za kolaboracje z Niemcami później z ZSRR. Twór o nazwie U-kraina nie ma racji bytu. Rozpadnie się za pale lat na kraj wschodni i zachodni.
  • Odpowiedz
kiedyś tak nie było, pamiętam pomarańczową rewolucję, wszyscy solidaryzowaliśmy się z Ukraińcami, wspieraliśmy, plan wspólnego zorganizowania Euro bardzo się spodobał a teraz co się dzieje? Ukraińcy dla wielu "patriotów" to wróg narodu nr.1. Ludzie się nie zmienili, zmieniła się narracja w TV i w internecie odnośnie Ukrainy i nagle większość nas zaczęła ich nie lubić


@41B937B: Masz 100% racji, kiedyś większość miała wyraźne sympatie proukraińskie ale Putinowi bardzo zależy na
  • Odpowiedz
@JohnDeere dokładnie, ludzie nie pamiętający komunizmu nagle mają wielkie #!$%@? o to co działo się blisko wiek temu, jasne że postawa pewnych ludzi zasługuje na pogardę ale ci ludzie już nie żyją, ci #!$%@? którzy mordowali po stronie ukraińskiej już nie żyją tak samo jak ci #!$%@? po stronie polskiej bo tacy też byli. To wszystko to tylko zła propaganda bo słaba środkowo-wschodnia Europa jest na rękę wielu. Było wspólne Euro,
  • Odpowiedz
kiedyś tak nie było, pamiętam pomarańczową rewolucję, wszyscy solidaryzowaliśmy się z Ukraińcami, wspieraliśmy, plan wspólnego zorganizowania Euro bardzo się spodobał a teraz co się dzieje?


@41B937B: Przecież to było animowane z góry przez władze i media. Większość miała wywalone w Ukraińców, tak jak ma teraz.
  • Odpowiedz
@jukac: Nie chodzi o to, czy ktoś komu broni brać udział w konflikcie zbrojnym.
Chodzi o to, że w szkole na historii uczą cię, jaka to była cyniczna postawa europy wobec czechosłowacji, że nikt nic nie zrobił, nie powstrzymał hitlera, że mieli nadzieję, że jak mu dadzą palec, to nie #!$%@? całej ręki i "jak oni mogli tego nie widzieć, że apetyt rośnie w miarę jedzie i było to do
  • Odpowiedz