Wpis z mikrobloga

@lakukaracza_ tutaj bardziej chodzi jednak, że nie powinieneś czegoś robić. Można wszystko, masz wolną wolę. A że ludzie wiary są... Wierzący to starają się pomóc pójść do nieba innym mówiąc co robić aby tam pójść. Rodzice mają znajomych świadków Jehowy, którzy starali się kiedyś ich namówić na swoją wiarę tylko dlatego(albo aż) że bardzo się lubią i chcą być razem w niebie ;p jestem ateista, ale to jak ty spamujesz tym
  • Odpowiedz
Wierzący to starają się pomóc pójść do nieba innym mówiąc co robić aby tam pójść.

ale to jak ty spamujesz tym tagiem bekazkatoli to jakaś masakra


@Simfecstio: Może wierzy, że religia to głupota i stara się pomóc ludziom wyjść z zacietrzewienia? Ja nie widzę różnicy między żałosnością obu tych zachowań. Jakiś już czas temu wyleczyłem się z dawania forów katolikom. Jeden typ może mnie uświadamiać o tajemnej mocy kryształów i
  • Odpowiedz
@Naxster ale ja praktycznie nigdy nie słyszę religijnych umoralnian. Ja cały czas słyszę tą drugą stronę. W domu, internecie, telewizji. Nie pamiętam żeby ktoś mówił że nie mam czegoś robić bo to grzech. Cały czas beka z katoli i tyle. Niech se żyją.
  • Odpowiedz
ale ja praktycznie nigdy nie słyszę religijnych umoralnian


@Simfecstio: no spoko, ja słyszę. Co więcej widzę, że najróżniejsze zakazy czy dyskryminacje dziwnie ładnie pokrywają sie z dogmatami kościoła. To katolicka organizacja Ordo Luis czy jakoś tak, chciała zaostrzyć przepisy i była bliska celowi.
Zrozum, że dla ateisty KK == szaman który kontaktuje sie z duchami i przywołuje deszcz.
A dalej jakieś drogi czy inne obiekty użyteczności publicznej są święcone. Krzyż jest w sejmie.
Więc lakukaracza naprawdę nie rożni się
  • Odpowiedz
@Naxster no tak. Tysiąc lat historii to jednak trochę tego jest. Wiara nadal jest ważna dla wielu ludzi. Widzę tutaj duży brak tolerancji. Niech sobie krzyż będzie. Co to komu wadzi. Większość ludzi w sejmie to jednak katolicy.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: skłaniam się bardziej ku wierze w to że po śmierci zmieniamy tylko ciało i historia zatacza koło (reinkarnacja) bądź co byłoby znacznie lepsze, stajemy się wolni, dusza uwalnia się z naszego doczesnego ciala i jest wolnym bytem (to brzmi zbyt wspaniale)

a jeśli projekt o nazwie ludzkość to tylko nadzorowany i kontrolowany teatr a my jesteśmy tylko obiektami badawczymi stworzonymi na większą skalę. To się nie mieści w głowie
  • Odpowiedz
a co z grzechami cudzymi?


@yeron: to samo co z umierającymi dziećmi w afryce robią katole - nie przejmować się.

Afryka jest największym beneficjentem kościoła katolickiego oraz islamu. A np. taki UNICEF z każdego dolara przekazuje 6 centów na pomoc biednym dzieciom z afrostanu. Przestań kłamać.
  • Odpowiedz
Tysiąc lat historii to jednak trochę tego jest.

Egipcjanie wiecej tysiecy lat wierzyli w ludzi z glowami zwierząt. Szamanizm z afryki pewnie ma nawet więcej.

Wiara nadal jest ważna dla wielu ludzi.
Spoko. To jest jakis argument?

Widzę
  • Odpowiedz